Kasten yaralamaya teşebbüs savunma dilekçesi

Ara 6, 2020 | Ceza Hukuku

ADANA … ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO                                      :  2020/563 E.

SAVUNMALARINI SUNAN

SANIK                                              :

MÜŞTEKİ                                      :

SUÇ                                               : Kamu Görevlisine Karşı Hakaret, Basit Yaralamaya Teşebbüs

KONU                                             :Hakkımda açılan davaya ilişkin yazılı savunmamın sunumudur.

Sayın mahkemeniz tarafından 26.11.2020 tarihinde tarafıma gönderilen tebligata 15 günlük yasal süresi içerisinde beyan ve savunmalarımı sunmakta olup tarafıma gönderilen tebligatta kamu görevlisine karşı hakaret ve basit yaralamaya teşebbüs suçlarından hakkımda kamu davası açılmış olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Hakkımdaki atılı suçlamalara yasal süresi içerisinde savunma ve beyanlarımı sunmaktayım.

Tarafıma gönderilen soruşturma evrakını okuduğumda ” 28.06.2019 tarihinde saat 15.10 sıralarında Gökdere Vergi Dairesi’ne  geldiğimi ,vergi dairesinde masanın üzerindeki  kağıda telefon numaramı yazdığım, numaram bu, seni dışarıda bekliyorum, erkek isen dışarıda görüşelim, daha sonra şikayetçi bulunan şahışların üzerine yürüdüğüm ”  gerekçesi ile hakkımda kamu davası açılmıştır. 

 Olayın gerçekleştiği tarihte orada bulunmadığım halde üzerime kabul edilemeyecek suçlamalarda bulunulmuştur. Atılı suçları işlemediğimden ve bu suçları işlediğime dair de kamu davasının açılmasını gerektirecek kuvvetli suç şüphesi olmadığından ve hiçbir somut neden sebep ve delil bulunmamakla birlikte yalnızca üzerime atılı SOYUT İSNATLAR neticesinde kamu davası açılmasına karar verilmiş olması haksızlığa cevaz vermektedir. Yukarı da belirttiğim gibi olayın gerçekleştiği tarihte olay yerinde bulunmadığım halde; telefon numaramı bırakma, hakaret, üzerine yürüme gibi eylemlerde bulunma ihtimalim hayatın olağan akışına aykırıdır.

 Tarafıma ait HTS raporu çıkarılacağı takdirde olay tarihinde olay yerinde olmadığım ve suçlamalara vaki eylemlerle bir ilgi veya alakam olmadığı anlaşılacaktır. Bu sebeple tarafıma ait HTS raporunun çıkarılmasını sayın mahkemenizden talep etmekteyim.

SONUÇ VE İSTEM            :Yukarıda açıklanan ve resen göz önüne alınacak sebeplerle, öncelikle beraatime karar verilmesini, mahkemeniz aksi kanaatte ise lehime olan hükümlerin uygulanmasını arz ve talep ederim.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.