Kasten Yaralama Şikayet Dilekçesi

Haz 12, 2019 | Savcılık-Soruşturma

Kasten Yaralama Nedeniyle Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ               :

ŞÜPHELİLER             :

SUÇ                             : Kasten yaralama,hakaret,tehdit, iş ve çalışma hürriyetinin   ihlali           

AÇIKLAMALAR       :Benim …..İlçesi,  Bağlıca mevkiinde  arazim ve ahırım vardır.Ahırımın  düzenlemesini  yapınca  çıkan toprağı arazimin kenarına yığdım.

05.05.2019 tarihinde  saat 16.30 sıralarında  ahırıma bakmak için ……. mevkiine arabamla gittim. Arabamdan indikten sonra  şüphelilerden ……. “ bana bağırdı ve  ahırımın düzenlemesi  sırasında çıkan ve  yolun kenarına yığdığım toprağı kastederek  “Şerefsiz, gavat, toprağı neden buraya yığıyorsun, sel gelse benim evi alır ” dedi. Ben  Mehmet Ağabey yaşına hürmet ediyorum, neden küfrediyorsun, burası benim taşınmazım, sana bir zararı yok,zararı varsa  şikayetçi olabilirsin” dedim.Buna rağmen şüpheli …….. bana yine “gavat” diyerek hakaret etti.Ben de kendisine  söylediklerini sana iade ediyorum dedim.Bunun üzerine şüpheli …..’ın oğlu …….. koşarak  geldi ve bana “şerefsiz,anasını avradını sinkaf ettiğim” diyerek saldırdı ve yumruklamaya başladı.Ben bunun üzerine yere düştüm.Yere düştürken sonra  ….’ın annesi olan şüpheli …… ve babası şüpheli ….. da bana tekme tokat saldırdılar.Bu arada şüpheli ……. bana hitaben “Orospu Çocuğu” dedi. Çalışanım olan …… şüphelileri üzerimden almaya çalıştı.Ancak onlar bana vurmaya devam ettiler.Bu sırada sesleri duyan yeğenimin arkadaşı olan ……. ve teyzemin oğlu …..  geldiler ve beni  şüphelilerin elinden aldılar.

Bu sırada şüpheli  …… arabasını hızlı bir şekilde üstüme doğru sürdü ve  arabadan aşağı indi ve bana hitaben “ sizi, teker teker buradan süreceğiz”diyerek tehditler savurdu.Bu arada şüpheli …… ise bana “seni buraya gömeceğim” diyerek  beni tehdit etti.

Araya girenler sayesinde şüpheliler  ahırımın önünden ayrıldılar. Şüphelilerin bana saldırmaları ve vurmaları nedeniyle yaralandım.Kafamda,dizimde ve vücudumun diğer bölgelerinde yaralanmalar oluştu.

Ayrıca sonradan çalışanım Ali Aykul bana şüphelilerden ……’ın  bu olaydan 4-5 saat önce “Biz amcam …….’ın arkasındayız, ….’u susturduk, sıra Hüseyin’e geldi, azdan az,çoktan çok gider “dediğini bana söyledi.

Beni kasten yaralayan, bana hakaret eden, beni  ve ailemi tehdit eden, iş ve çalışma hürriyetimi ihlal eden şüphelilerden şikayetçiyim.Doktora sevkimin yapılarak raporumun aldırılmasını, ayrıca yukarıda ismi geçen  şahitlerim ….,  …… ve ……’un tanık olarak dinlenilmesini talep ediyorum.Ayrıca olay yerini gören kamera kayıtlarını  da dosyaya delili olarak sunuyorum.

Şüpheliler hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmalarını talep ediyorum.06.05.2019

                                                                                                                      (Şikayette Bulunan)

Kasten Yaralama Nedeniyle Şikayet Dilekçesi

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Müşteki                    :

Vekili                        : Adana Avukat İncekaş Hukuk Bürosu

 

Şüpheliler                 :

Suç                             :Kasten Yaralama,Hakaret,Tehdit

Suç Tarihi                :

 

AÇIKLAMALAR :

1) Müvekkil şüphelilerden………………’a ait işyerinde 5 yıl gibi uzun bir süreden beri servis şoförü çalışmaktadır. İşinde gayet titiz ve iş arkadaşları tarafından sevilen ve çalıştığı süre boyunca hiçbir vukuatı olmayan bir çalışandır. Yukarda şüpheli olarak ismi geçen Sıddıka Y. isimli şahıs da müvekkilim ile aynı işyerinde çalışmaktadır.   

2) Şüpheli ……………… olay günü             tarihinde şüpheli işveren………….’ın yanına giderek müvekkilin kendisi hakkında “ortalık malı, üstünden geçmeyen kalmadı” şeklinde gerçek dışı bilgiler vererek işyerinde müvekkilimin kendisi hakkında konuştuğunu söyleyerek şikayet etmiştir. Bunun üzerine şüpheli ………………., servis aracıyla işçileri getirdiği sırada müvekkilin yanına gelerek hakaret etmeye sinkaflı sözler söyleme başlamıştır. Müvekkil durumun anlamaya çalışırken şüpheli ……….l müvekkilimin yakasından tutarak yere düşürmüş, ardından yerde olduğu vaziyette “Utanmaz adi herif, ….. çocuğu,defol git işyerimden seni bur da yaşatmam kafana sıkarım” diyerek tekmelemeye başlamıştır. Karşılık vermeyerek bir çok tekme darbesi alan müvekkil tekme darbeleri ile yerde olduğu vaziyette olay anında orda bulunan işçiler ………………… olaya şahit olmuşlardır. Müvekkilin yeğeni olan ……”de aynı işyerinde çalışmakta olup, olay anında orda olmayıp tartışma seslerini duyunca olay yerine geldiğinde müvekkilin dış görünüşüne şahit olmuştur.İşçilerden …… tartışma sonrası müvekkilimi alarak evine götürmüştür. Evde müvekkilin eşi …….. ve kız kardeşi ……… bulunmaktaydı. Müvekkilin eşi …….. kocasını yaralı vaziyette görünce müvekkilin amcasının oğlu ….. haber vermiş ve ……… müvekkili alarak Dış kapı Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürerek ilk muayenesini burada yapılmış daha sonra müvekkil, eşi ……. ile yakınları ……. ve …… tarafından İbni Sina Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülerek burada tekrar muayenesi yapılmıştır.

3) Müvekkili tehdit eden, hakaretler savuran ve kasten yaralayan şüpheli …….. ile olayın vuku bulmasında asılsız ve yanlış beyanlarda bulunan şüpheli ……….’den şikayetçiyiz. Olaya şahit olan aşağıda ismi yazılı kişilerin tanık olarak dinlenmesini ve olay yerini gören işyeri güvenlik kamerası kayıtlarının istenmesini talep ediyoruz.

 

DELİLLER: Tanık Beyanları, Sağlık Raporları, İşyeri Kamera Kayıtları ve Tüm Deliller.

HUKUKİ NEDENLER: TCK,CMK, ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM    :

Yukarıdaki belirttiğimiz üzere şüpheli şahıslar hakkında şikayetçi olduğumuzu bildirir iş bu dilekçemiz ile ismini belirttiğimiz şahıslar hakkında soruşturma yapılarak şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını bilvekale tarafınızdan saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

                Müşteki Vekili

Tanıklar:

Ekler:

1- Adli Vakıa Raporu (2 Adet-2 Sayfa)

2- Vekaletname (1 Adet)

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana – Boşanma ve Ceza Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kasten Yaralama Şikayet Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.