Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kasten Adam Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

Kasten Adam Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                                                                         

MÜŞTEKİ                    :

ŞÜPHELİ                      :

SUÇ                             : Tehdit, Hakaret, Kasten Adam Yaralama ve Adam Yaralamaya Azmettirme,

SUÇ TARİHİ                 :

AÇIKLAMALAR         :

  • Şüpheli …. çalışmaktadır  whatsapp uygulamasından mesaj atıldığında   müvekkilime karşı hakaret içeren mesajlar göndermesi sonucunda sövmek suretiyle şeref ve saygınlığıma saldırmıştır. “Karaktersiz ve şerefsiz köpek”  gibi bizzat şeref ve haysiyete yönelik hakaret etmiştir.
  • Olaydan belli bir süre geçtikten sonra …., …. Numara sahibi …..  ile görüşmüş ve bu geçen görüşmede şüpheli aramızda geçen konuşmaları atarak şikayet etmemi engellemek istemiştir. Şüpheli ….. daha sonra müvekkilimi  aramış,  konuşmak istediğini söyleyerek …..  Cafenin oraya yanında iki kişi gelmiştir. Müvekkilimi  oradan çıkarıp bir arka sokağa götürerek hakaret ve tehdit ederek darp etmiştir.
  • Müvekkilim  kendisiyle ne kadar sakin konuşmak istese de buna müsade vermemiş ve tehdit altına alarak  iç huzurunu bozmuş ve  kendisini endişeye sevk etmiştir. Daha sonra olay yerine  önce karşı cafelerden birinde çalışan … isminde bir kişi gelip ardından da kolluk gelerek olaya müdahale etmişlerdir.

DELİLLER                     : WhatsApp anlık konuşma, tanıklar, tüm deliller.

TANIKLAR                  :

HUKUKİ NEDENLER  :TCK Md. 125/ TCK Md. 38 / TCK Md. 86 / TCK 106. Md.

SONUÇ VE TALEP       : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle şüphelilerin cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla talep ve arz ederim.

Müşteki

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 16:49

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.