Kasten Adam Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

Kasten Adam Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                                                                             

MÜŞTEKİ                    :

ŞÜPHELİ                      :

SUÇ                             : Tehdit, Hakaret, Kasten Adam Yaralama ve Adam Yaralamaya Azmettirme,

SUÇ TARİHİ                 :

AÇIKLAMALAR         :

  • Şüpheli …. çalışmaktadır  whatsapp uygulamasından mesaj atıldığında   müvekkilime karşı hakaret içeren mesajlar göndermesi sonucunda sövmek suretiyle şeref ve saygınlığıma saldırmıştır. “Karaktersiz ve şerefsiz köpek”  gibi bizzat şeref ve haysiyete yönelik hakaret etmiştir.
  • Olaydan belli bir süre geçtikten sonra …., …. Numara sahibi …..  ile görüşmüş ve bu geçen görüşmede şüpheli aramızda geçen konuşmaları atarak şikayet etmemi engellemek istemiştir. Şüpheli ….. daha sonra müvekkilimi  aramış,  konuşmak istediğini söyleyerek …..  Cafenin oraya yanında iki kişi gelmiştir. Müvekkilimi  oradan çıkarıp bir arka sokağa götürerek hakaret ve tehdit ederek darp etmiştir.
  • Müvekkilim  kendisiyle ne kadar sakin konuşmak istese de buna müsade vermemiş ve tehdit altına alarak  iç huzurunu bozmuş ve  kendisini endişeye sevk etmiştir. Daha sonra olay yerine  önce karşı cafelerden birinde çalışan … isminde bir kişi gelip ardından da kolluk gelerek olaya müdahale etmişlerdir.

DELİLLER                     : WhatsApp anlık konuşma, tanıklar, tüm deliller.

TANIKLAR                  :

HUKUKİ NEDENLER   :TCK Md. 125/ TCK Md. 38 / TCK Md. 86 / TCK 106. Md.

SONUÇ VE TALEP       : Yukarıda kısaca açıklanan nedenlerle şüphelilerin cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygılarımla talep ve arz ederim.

                                  

     Müşteki

Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Ayrıca

blank

Savcılık Tanık Dinleme Tutanağı

T.C. ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA NO: TANIK DİNLEME TUTANAĞI: DİNLEYEN ZABIT KATİBİ: ADLİ KOLLUK GÖREVLİSİ: …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: