Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Karşılıksız Yararlanma Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

MÜŞTEKİ                :ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

VEKİLİ                     : Av. Saim İNCEKAŞ

ŞÜPHELİ                  :

SUÇ                           :KARŞILIKSIZ YARARLANMA

KONU                                   :Abonelik esasına göre yararlanılabilen elektrik enerjisinin,suyun ve doğalgaz sahibinin rızası olmaksızın ve tüketim miktarının belirlenmesini engelleyecek, şekilde tüketilmesi karşılıksız yararlanma suçuna vücut vermektedir.

AÇIKLAMALAR    ;

Müvekkil Kurum ASKİ görevlileri tarafından tutulan  08.12 tarihli 0 Numaralı,Kaçak Su Kullanma Tutanaklarında da  görüleceği üzere  adresinde ikamet ettiği tarihte şüpheli ….. “sayaç yerine boru takarak” kaçak su kullandığı tespit edilmiştir.

Müvekkil Kurum ASKİ görevlileri olan ,,,,,,ve ,,,,,,tarafından ASKİ Genel Müdürlüğü Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliği’nin 28. Maddesinin 6. Fıkrasının c bendine göre işlem yapılmıştır.Abonelik esasına göre yararlanılabilen suyun,şüpheli ,,,,,,, tarafından müvekkil kurum ASKİ’nin rızası olmaksızın ve tüketim miktarın belirlenmesini engelleyecek şekilde tüketildiğinden bu durum TCK m. 163/3’te düzenlenen haksız yararlanma suçunu oluşturmaktadır.

SONUÇ VE İSTEM :Yukarıda açıklanan nedenlerle;şüpheli hakkında gerekli incelemelerin yapılmasını ve kamu davasının açılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

1-Vekaletname Sureti

2-ASKİ Kaçak Su Kullanım Tutanağı ve Kaçak Su Fişi

3-Tutanağa İlişkin Fotoğraflar

Müşteki Vekili

Av.

Av. Saim İNCEKAŞ – Adana Merkezli Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:51

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.