Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Karşı Nispi Vekalet Ücreti Maktu Vekalet Ücretinin Altında Kalamaz- Yargıtay Kararı

Karşı Nispi Vekalet Ücreti Maktu Vekalet Ücretinin Altında Kalamaz

Ziynet eşyasının reddedilen kısmı üzerinden davalı yararına maktu vekalet ücretinin altında kalacak şekilde vekalet ücreti verilemez.

Davalı koca yararına ziynet eşyasının reddedilen kısmı üzerinden nispi vekalet ücretine hükmedilmiştir. Davanın konusu para veya para ile değerlendirilebiliyorsa vekalet ücretinin Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirlenen maktu vekalet ücretinden daha az olamayacağı belirtilmesine rağmen (Avukatlık Asgari Ücreti Tarifesi md.12) davalı koca yaranna maktu vekalet ücretinin altında kalacak şekilde vekalet ücreti takdiri doğru değildir. (Y2HD, 15.06.2011, E. 2011/10223, K. 2011/10650.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 15 Mart 2020 13:51

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.