Kardeşin Evde Huzursuzluk Yaratması Nedeniyle Tedbir Talebi

ADANA AİLE MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ’NE

ŞİKAYETÇİ
VEKİLİ Avukat Saim İNCEKAŞ
KARŞI TARAF
KONU       4320 Sayılı Ailesinin Korunmasına Dair Kanun Gereğince Gerekli Tedbirlerin Alınması Talebi
AÇIKLAMALAR 1- Müvekkilimiz ile karşı taraf kardeş olup belirtilen adreste anneleri ve diğer kardeşleri ile birlikte yaşamaktadırlar.

2- Davalı taraf müvekkilimin abisi olup kendisinin alkol ve kumar alışkanlığı vardır. Davalı müvekkilimin maaşını her ay zorla elinden almakta, kendisine karşı şiddet uygulamakta ve aynı çatı altında yaşayan diğer kardeşlere ve annelerine karşı hakaretlerde bulunmakta ve ailenin huzur ortamını bozmaktadır.

3- Bu nedenlerle 4320 Sayılı Yasa uyarınca davalının şiddet mağdurlarının yaşamakta olduğu konuta veya işyerine gelmemesi, alkol alışkanlığı nedeniyle bir sağlık kuruluşuna muayene veya tedavi için başvurması ve gerekli tedbirlerin alınması için bu başvurunun yapılma zorunluluğu doğmuştur.

H. NEDENLER Ailenin Korunmasına Dair Kanun ve sair ilgili mevzuat hükümleri.
DELİLLER Doktor raporları, Nüfus Kaydı, tanık beyanları ve her türlü yasal delil.
İSTEM SONUCU Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak nedenlerle aile içi şiddetin doğmaması için gerekli tedbir kararlarının verilmesi için gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. ../../..
ŞİKAYETÇİ VEKİLİ

(4320 s. AKDK. m. 1, 2)

Aile Hukuku Avukat Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 23:40

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.