Kaporanın İadesi İhtarname Örneği

Eki 12, 2019 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

ADANA 2. NOTERLİĞİ’NE

KEŞİDECİ                :…                    

VEKİLİ                     : Adana Avukat Saim İNCEKAŞ

MUHATAP               :

KONU                        : İadesi gereken kaparonun ödenmesi ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR    :

1- Sayın muhatap, mülkiyeti şahsınıza ait … taşınmaz hakkında 05.06.2017 tarihinde sözlü olarak satış hakkında müvekkil ile anlaşmış olup bunun karşılığında 5000 TL kaparo almış bulunmaktasınız.

2- 07.06.2017 tarihinde taşınmaz satışından vazgeçildiği sebebi ile ödenmiş olan 5000 TL’lik kaparonun mahiyeti ve anlamı itibariyle iadesi gerekirken, Borçlar Kanunu’nun ilgili hükmüne aykırı olarak ödeme yapılmamış ve müvekkilin şifahi uyarılarına rağmen hukuka aykırılık oluşturan bu tutumunuz devam etmiştir.

Sayın muhatap, işbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren 7 gün içinde 5000 TL muaccel borcunuzu 07.06.2017 tarihinden itibaren işleyen ticari temerrüt faizi ile birlikte ödemenizi; aksi halde temerrüt koşulları oluşacağından Borçlar Kanunu’nun ilgili maddesince aleyhinize icra takibi başlatılacağını ve dava açılacağı, bu uğurda yapılacak tüm giderler ile avukatlık ücretlerinin de tarafınıza ait olacağını ihtar ederim.

Sayın Noter, üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin birer nüshasının muhatap kısmında isim ve adresi gösterilen muhatapta tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhi verilecek diğer nüshasının ise tarafımıza verilmesini talep ederiz. (tarih)                                                                                              

                                               İhtar Çeken
Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatı

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.