Kapıcı İşçi Alacağı İhtarname Örneği

May 3, 2020 | İhtarnameler

Kapıcı İşçi Alacağı İhtarname Örneği

X NOTERLİĞİ’NE

  İHTARNAME

İHTARNAME 
KEŞİDE EDEN (İŞÇİ) :

VEKİLİ: Av. Saim İNCEKAŞ -Adana Barosu 4293

MUHATAP (İŞVEREN) :

KONU :
Fazla mesai ücreti alacağı, yıllık izin ücreti alacağı,hafta sonu tatili alacağı, sosyal haklardan doğan alacağın, dini ve resmi tatil ücreti alacağının tarafıma ödenmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR : Sayın muhatap;

Sitenizde X tarihinden itibaren çalışmaktayım. Çalışmış olduğum bu dönemler içinde  yasal mesai saatlerini çok aşacak şekilde çalışmalarım olduğu gibi yine hafta sonu tatillerinde de sitenizde çalışmak zorunda kaldım. Yine sitenizde çalışmaktan dolayı yıllık izinlerimi kullanamadığım gibi resmi ve dini bayramlarda da  sürekli çalışmak zorunda kaldım. Bahse konu bu husus tarafınızca da bilinmekle birlikte bu şekilde çalıştığımda şahitler tarafından tasdik edilecektir. Yaklaşık 6 yıllık bu süreçte yoğun bir şekilde çalışmış olmama rağmen hak etmiş olduğum ücretlerimde  tarafıma ödenmemiştir.

İşbu nedenlerden dolayı belirtilen döneme ait  yıllık izin ücreti alacağımı, dini ve resmi tatil ücreti alacağımı, fazla mesai ücreti alacağımı ,hafta sonu tatil alacağımı sosyal haklardan kaynaklanan (yol, yemek ve asgari geçim indirimi) alacağımı işbu ihtarın tarafınıza tebliğinden itibaren 15 gün içinde tarafıma ödemenizi, aksi halde iş akdimi  haklı nedenle feshedeceğimi, akabinde yasal yollara müracaat edeceğimi ihtaren bildiririm.


                                                                                                           Keşideci

                                                                                     


Sayın Noter;
Üç nüshadan ibaret iş bu ihbarnamenin bir nüshasının muhataplara APS olarak tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhine havi bir nüshasının tarafımıza iadesini talep ederim. Saygılarımla. tarih

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.