Kapalıdan Açığa Geçme Dilekçesi

Ağu 24, 2020 | Ceza Hukuku

Kapalıdan Açığa Geçme Dilekçe Örneği

ADANA İNFAZ HAKİMLİĞİ’NE

İSTEM SAHİBİ (HÜKÜMLÜ) :

VASİ                                             :

KONU                                        : … İnfaz Hakimliğince X tarihinde verilen kapalıya iade kararının kaldırılarak hapis cezasının kalan kısmının açıkcezaevinde uygulanmak suretiyle infazına karar verilebilmesi talebinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR                      :

1-) Eşim,  …sayılı dosyası üzerinden 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış; söz konusu cezasını …e 1 Nolu T tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda infaz edilmektir.

2-) Antalya …değişik iş sayılı toplama kararına göre 14/01/2019 tarihinde eşime gelen müddetname gereği 4 yıl 2 ay hapis-1 yıl 8 ay hapis-2 yıl 6 ay hapis cezaları olmak üzere 3 ayrı suç ve cezadan yeniden düzenleme yapılmıştır. (Ek-1)

3-) AÇIK CEZA İNFAZ KURUMLARINA AYRILMA YÖNETMELİĞİ;

Kapalı kurumdan açık kuruma ayrılacak hükümlüler

MADDE 6 – (1) Hükümlülerden;

a) (Değişik:RG-22/8/2015-29453) Toplam (Değişik ibare:RG-22/2/2017-29987)cezaları on yıldan az olanlar bir ayını, on yıl ve yukarı olanlar iseonda birini kurumlarda infaz edip, iyi hâlli olan ve koşullu salıverilme tarihine yedi yıl veya daha az süre kalanlar,

b) Müebbet hapis cezasına mahkûm olup, koşullu salıverilme tarihine beş yıl veya daha az süre kalanlar,

c) Cezaları yüksek güvenlikli kapalı kurumlar veya diğer kapalı kurumların yüksek güvenlikli bölümlerinde infaz edilenlerden toplam cezalarının üçte birini bu kurumlarda iyi hâlli olarak geçiren ve koşullu salıverilme tarihine üç yıl veya daha az süre kalanlar,

açık kurumlara ayrılabilir.

4-) Söz konusu yönetmeliğe göre şartları sağladığını düşündüğüm eşimin hapis cezasının kalan kısmının açık cezaevinde infaz edilmesi gerektiği kanaatindeyim.

İSTEM VE SONUÇ                         : Vasisi olduğum eşimin hapis cezasının kalan kısmının … İnfaz Hakimliğince 09/08/2017 tarihinde verilen kapalıya iade kararının kaldırılarak ilgili hükümler doğrultusunda açıkcezaevinde uygulanmak suretiyle infazına karar verilebilmesini saygıyla talep ederim. tarih

Hükümlü Vasisi

 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.