Kapalı Facebook Grubundan Nasıl İçerik Kaldırabilirim?

Facebook delilleri tek başına delil niteliğini haiz değil, bu konuda birçok Yargıtay kararı var. İçeriğinin kaldırılmasını istediğiniz taraf net şekilde evet ben yaptım demezse, yahut siz açıkça başka somut delil ibraz edemezseniz sorun yaşama ihtimaliniz mevcut.

Paylaşımların şahıs tarafından yapıldığı tazminat davası bakımından başka şekillerde ispatlanabilse de hakim göremediği bir sayfa hakkında nasıl karar verecek?

Facebook grubunun kapalı olması, aleniliğe engel değil. Zira birçok kişinin bulunması dolayısıyla ve kişinin ticari olarak itibarı zedelendiği için grubun kapalı ya da açık olması bir şey değiştirmez. Bahsi geçen itibar zedeleme eyleminin kişinin ticari gelirini azalttığını somut olarak ortaya koyarsanız daha iyi bir sonuç elde edilir.

Son düzenleme tarihi 3 Kasım 2020 19:59

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.