Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kanser hastası eşiyle ilgilenmemek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir- Yargıtay Kararı

Kanser hastası eşiyle ilgilenmemek duygusal şiddet oluşturmakla boşanma sebebidir

Toplanan delillerden davalı kadının güven sarsıcı davranışlar içine girmesine karşılık, davacı kocanın da eşinin kanser hastalığı tedavisiyle ilgilenmediği anlaşılmaktadır. Bu durumda evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında her iki tarafın eşit kusurlu davranışlarının neden olduğunun kabulü gerekir. Durum böyleyken, mahkemenin sadece davalı kadını kusurlu bulması ve kusur belirlemesine bağlı olarak davacının manevi tazminat isteminin reddi yerine kabulüne karar vermesi isabetsiz olup; bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 14.11.2011, E. 2010/17682, K. 2011/18478.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 17 Mart 2020 21:12

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.