Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesine İtiraz Dilekçesi

Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesine İtiraz Dilekçesi

…SULH CEZA HAKİMLİĞİ’NE

GÖNDERİLMEK ÜZERE

… CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

SORUŞTURMA NO                :

KARAR NO                             :

İTİRAZ EDEN

ŞÜPHELİ                                 :

MÜDAFİİ                                : Adana İncekaş Hukuk Bürosu Ceza Avukatları

SUÇ                                         : Kullanmak İçin Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kabul Etmek veya Bulundurmak

SUÇ TARİHİ                           :

KONU                                     :Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesine itirazımızdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR                   :

1- Müdafiisi bulunduğum şüpheli hakkında 04/11/2019 tarihinde Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesine karar verilmiştir. Şüpheli hakkında verilen bu karar açıkça hukuka ve hakkaniyete aykırıdır. İlk olarak belirtmek isterim ki müvekkili savcılıkta  maddi gerçeğin açığa çıkmasına yardımcı olmak amacıyla samimi ve açıklayıcı beyanlarda bulunmuştur.

2- Şüphelinin yaş küçüklüğü de dikkate alındığında gelecekte de menfaati açısından verilen kararın mağduriyete yol açacağı sarihitir.

Şüpheli hakkında üzerine atılı suça dair delil yetersizliği mevcuttur; hakkında takipsizlik kararı verilmesi  suçta ve cezada kanunilik ilkesi kapsamında hukuka ve de hakkaniyete uygun olacaktır. Tüm bu nedenlerle verilen Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesi kararı hakkaniyete aykırı olup  hakkında takipsizlik kararı verilmesini talep ederiz.

NETİCE VE TALEP         : Yukarıda arz ve izah edilen nedenlerden dolayı; delillerin toplanmış olması, aleyhe delil yetersizliği ve müvekkillin sabit ikametgah sahibi olması hususları da dikkate alınarak,.. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’nca verilen Kamu Davasının Açılmasının Ertelenmesi kararının itirazen incelenerek KALDIRILMASINA; ve  hakkında KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞI KARARI verilmesini  talep ederiz. tarih

Şüpheli Müdafii

Av.

(E-İMZALIDIR, FİZİKİ GÖNDERİLMEYECEKTİR.)

Son düzenleme tarihi 4 Eylül 2020 18:15

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

  • Kamu davası kaç günde işleme girer

    Cevap vermekten vazgeç

    Bir yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.