Kadının Erkek Eşin Soyadını Kullanması Dava Dilekçesi

Kadının Erkek Eşin Soyadını Kullanması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

DAVACI                          :

DAVALI                            :

DAVA KONUSU              : Kadının Boşandığı Kocasının Soyadını Taşımasına İzin Davası

DAVANIN DAYANDIĞI

VAKIALAR

  • Davalı ile X tarihinde evlendik. (Ekli belge: 1) Davalının başka bir kadınla yaşamaya başlaması üzerine açtığımız dava sonucunda X Aile Mahkemesinin X esas, X karar sayılı ilamıyla tarafların boşanmalarına karar verildi. (Ekli belge: 2) Boşanma kararı X günü kesinleşmiş bulunmaktadır.
  • Davacının çevresinde ünlü bir diş hekimi olması sebebiyle (Ekli belge:) müşteri portföyünün etkilenmemesi için boşandığı kocasının soyadını kullanmakta menfaati bulunmakta olup bunun kocaya bir zarar vermeyeceği de tarafımızdan ispat edilecektir. (Ekli belge: 4)

DELİLLER: Nüfus aile kayıt tablosu, tanık anlatımı, boşanma kararı örneği, işyeri ve vergi belgeleri

HUKUKİ SEBEPLER : 4787 sayılı Aile Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yargılama Usullerine Dair Kanun m. 4, TMK m. 173 f. II.

TALEP SONUCU: Yukarıda açıkladığımız sebeplerle davanın kabulü ile davacının boşandığı kocasının soyadını taşımasına izin verilmesini saygı ile arz ve talep ederim. tarih

Davacı Vekili
Av.

EKLİ BELGELER:

  • Nüfus aile kayıt tablosu
  • Boşanma kararı örneği
  • İşyeri ve vergi belgeleri
  • Tanık listesi
  • Vekaletname

Son düzenleme tarihi 18 Nisan 2020 18:19

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.