Kadının cinsel probleminin tespitine dair tanık olarak gösterilen doktor dinlenilmelidir- Yargıtay Kararı

Kadının cinsel probleminin tespitine dair tanık olarak gösterilen doktor dinlenilmelidir

Davalı-davacı koca boşanmaya sebep olarak gösterdiği kadımın cinsel probleminin tespitine dair Dr. Arzugül Kama (Pektaş)’nm tanık olarak dinlenmesini ve kendisinden tedaviye dair bilgi talep edilmesini istemiş, bu talebinden de açıkça vazgeçmiş değildir. Bu tanık dinlenmeden, tedaviye dair kendisinde bulunan bilgi ve belgelerin getirtilip dosya arasında alınmadan hüküm kurulması savunma hakkını etkilemektedir.

O halde, davalı-davacı kocanın tanığı Dr. Arzugül Kama (Pektaş)’nm 6100 s. Hukuk Muhakemeleri Kanununun 254-265 maddeleri gereğince dinlenerek, ilgili belgelerin getirtilip dosyaya alınması ve toplanan diğer delillerle birlikte değerlendirilip gerçekleşecek sonucu uyarınca karar verilmesi gerekirken, eksik inceleme ile yazılı şekilde karar verilmesi doğru bulunmamıştır. (Y2HD, 11.10.2011, E. 2010/11061, K. 2011/15433.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 22 Mart 2020 19:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.