Kadına Şiddetin Önlenmesi Dava Dilekçesi

Tem 1, 2019 | Boşanma Avukatı, DİLEKÇELER

ADANA NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİ SAYIN HÂKİMLİĞINE

TEDBİR TELEP EDEN

ŞİKÂYETÇİ                  

VEKİLİ                          : Adana – Avukat Saim İNCEKAŞ

DAVALI                           :
                                                                                    

KONU                            :  6284 SAYILI AİLENİN KORUNMASI VE KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNLENMESİ HAKKINDA KANUN uyarınca ilgili tedbirlerin alınması hk.

AÇIKLAMALAR           :  

Şikayet olunan X ile 16 yıllık evliyiz. Bu evlilikten 14 yaşında X isimli 1 çocuğumuz vardır. Şikayet ettiğim eşim hem bana hem de çocuğuma karşı şiddet uygulamaktadır.   Kollarında kendisini kesmesinden kaynaklanan çizikler vardır.

Hiçbir şekilde maddi yardımda bulunmamaktadır.  Sürekli rahatsız etmekte ve tehditlerde  bulunmaktadır

Davalı X isimli bir kadınla yaşamaktadır. Beni aldatmakla birlikte sürekli hakaret ve tehdit etmekte ve her tür şiddet uygulamaktadır.

Davalı en son X günü beni darp edip çocuğumla birlikte beni evden atmıştır. Şimdi bir arkadaşımın yanında kalmaktayım. Kullandığım X no’lu telefonu da kapattırmış ve haberleşme özgürlüğümü de kısıtlamıştır. 

Korkumdan karakola gidip başvuruda bulunamadım.Hayatımdan endişe ediyorum.

Davalı aile konutu olarak kullandığımız evi her an satabilir. Satış sonucu sokakta kalma ihtimali gönül ilişkisi içinde olan kişiye sahibi bulunduğu taşınmazı muvazaalı olarak satma girişimi içinde olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Adli yardım üzerinden boşanma davası açılması için evraklarımı tamamlayınca başvurumu da yapacağım. Yukarıda vermiş olduğum adres kendi adresimdir. Müşterek konuta eşimin şiddet korkusuyla yaşamak istemiyorum.  Eğer  adres  değişikliğim  olursa  Sayın Mahkemenize  bildireceğim.

HUKUKSAL NEDENLER : 6284 Sayılı Yasa, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve T.C.    Anayasası 90. madde gereği temel hak ve özgürlüklere ilişkin uluslararası sözleşmeler, diğer iç hukuk mevzuatı.  

DELİLLER                     : Tanıklar ve her türlü hukuki delil.

                                               

 NETİCE VE TALEP    : Yukarda belirtilen  nedenlerle  şikayet olunan eşim Onur Demir ‘in  tarafıma ve çocuğuma karşı şiddet uygulamaması ve uyguladığı şiddetin engellenmesi için 6284 sayılı  kanun gereği ivedi olarak, Yukarıda açıklanan sebeplerle Sayın Mahkemenizden,

1. 6284 sayılı kanun 5/1-a gereğince 6 ay süreyle HER TÜRLÜ ŞİDDET, ŞİDDET TEHDİDİ, HAKARET, AŞAĞILAMA veya KÜÇÜK DÜŞÜRMEYİ İÇEREN SÖZ VE DAVRANIŞLARDA BULUNMAMASINA,

2. 6284 sayılı kanun 5/1-c maddesi  gereği  6 ay süreyle  şuan çocuğumla birlikte ikamet etmekte olduğum ağabeyimin  evi  Atıfbey Mah. 5.Çıkmazı Sokak N0:10/8 Gaziemir-İZMİR adresine  ve bana   500 metreden fazla YAKLAŞMAMASININ SAĞLANMASINA,

3. 6284 sayılı kanun 5/1-d maddesi gereği çocuğuma 500 metreden fazla YAKLAŞMAMASININ SAĞLANMASINA,

4. 6284 sayılı kanun 5/1-f maddesi gereği,6 ay süreyle Şahsımı ve yakınlarımı İLETİŞİM ARAÇLARI İLE RAHATSIZ ETMEMESİNE,

5. 6284 sayılı kanun 5/1-h maddesi gereği Korunan kişilerin bulundukları yerlerde alkol ya da uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanmaması ya da bu maddelerin etkisinde iken korunan kişilere ve bunların bulundukları yerlere yaklaşmamasına

Karar verilmesini, boşanma davası açılacak olduğundan 6 ay süre ile koruma Kararının  verilmesini arz ve talep ederim.      /06/2016

                                                                                                          TEDBİR İSTEYEN

Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Adana- Avukat Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadına Şiddetin Önlenmesi Dava Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.