Kadın Şiddet Görerek Evden Kovulmuşsa Ziynet Eşyalarının Kocada Kaldığı Kabul Edilir- Yargıtay Kararı

Kadın Şiddet Görerek Evden Kovulmuşsa Ziynet Eşyalarının Kocada Kaldığı Kabul Edilir

Şiddet görerek evden kovulduğu anlaşılan kadının ziynetlerinin kocada kaldığının kabulü gerekir.

Davacı-davalı koca 5 adet bilezik ve 1 adet beşibiryerde altını iade ettiğini savunmuştur. Toplanan delillerden, kadının şiddet görerek evden kovulduğunun anlaşılmasına göre, iade edilenler dışındaki ziynetlerin kocada kaldığının kabulü gerekir.

Düğünde takılan paranın ise davacı-davalı koca tarafından bankadan çekildiği anlaşılmaktadır. O halde iade edilenler dışında kalan ziynetler ve düğünde takılan para yönünden isteğin kabulü gerekirken yazılı şekilde karar verilmesi doğru görülmemiştir. (Y2HD, 17.10.2011, E. 2010/15804, K. 2011/16116.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 14 Mart 2020 18:59

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.