Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Kadın Şiddet Görerek Evden Kovulmuş ise Ziynetler de Evde Kalmıştır- Yargıtay Kararı

Kadın Şiddet Görerek Evden Kovulmuş ise Ziynetler de Evde Kalmıştır

Ziynetlerin bir kısmının davacı-davalı koca yanında olduğu, bir kısmının ise satıldığının davacı-davalı koca tarafından kabul edildiği dosya kapsamı ile sabittir.

Öte yandan davalı-davacı kadının son olayda şiddet gördüğü ve tarafların bu olay üzerine ayrıldıkları anlaşılmaktadır. O halde mahkemece dava konusu ziynetlerin dava tarihi itibarıyla değerinin tespiti için hüküm vermeye uygun şekilde yeniden bilirkişi raporu alınıp sonucuna göre davanın tamamen kabulü gerekirken yazılı şekilde hüküm kurulması isabetsizdir. (Y2HD, 26.05.2011, E. 2010/7938, K. 2011/9201.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 14 Mart 2020 19:04

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.