Kadastro Tespitine İtiraz Dava Dilekçesi

 ADANA KADASTRO MAHKEMESİNE

İhtiyati Tedbir İstemli

Davacı             

Davalılar         

Konu                Kadastro tespitine itiraz

Deliller             

 1. Tapu kaydı, kadastro tespit tutanağı
 2. Mirasçılık belgesi
 3. Nüfus kayıtları
 4. Keşif ve bilirkişi incelemesi
 5. Tanık vesair her türlü yasal delail.

Hukuki Neden  3402 Sayılı Yasa ve ilgili mevzuat

Açıklamalar     1. ……….. ili, ……….. ilçesi, ………….. mahalle/köy, ………. mevkiinde bulunan taşınmazım kadastro tespitinde davalılar adına yazılmış olduğunu yapılan askı sonucu öğrenmiş bulunuyorum.

Bu taşınmazımda buğday ekilidir ve hasat mevsimi yaklaşmıştır. Taşınmazım bana babam D…’den intikal etmiş olup adıma ….. günlü ….. yevmiye sayılı tapu senedi ile kayıtlıdır.

Davalıların taşınmazımda bir hak ve ilgileri yoktur. Uzun zamandan beri tarafımdan da ekilip biçilmektedir. Kadastro tespiti yanlış yapılmıştır. İptali için işbu davayı açmak zorunda kaldım. Ayrıca, buğday ekili tarlamın işbu dava sonuna kadar davalılarca hasatının kaldırılmaması yönünde ihtiyati tedbir kararı verilmesini de talep etmekteyim. Davamı kanıtlayacağım.

Sonuç ve istem Gerekli inceleme ve araştırma yapılarak, davalılar adına tespit olunan …….. ada, ……. parsel sayılı tapu kaydının, itirazımın kabulü ile, iptali ile, …. günlü, …….. yevmiye sayılı tapu kaydım uyarınca adıma tashihan tespitine ve tapuya tesciline, masrafların davalılara yükletilmesine, dava sonuna kadar, mahsulün toplanmaması için ihtiyati tedbir kararı verilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. ……../……/…….

Tespite itiraz eden

Davacı A…

 

               

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.