Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İşyeri Kirasının Düşürülmesi Sözleşmesi

Bazı durumlarda kira sözleşmesinin bedelinin düşürülmesi talep edilebilir. Bu durumda taraflar ek bir protokol yani sözleşme yaparak kiranın düşürülmesi hususunu imza altına alırlar.

Sözleşme Örneği

PROTOKOL

Kiraya veren … arasında düzenlenen … başlangıç tarihli kira sözleşmesi kapsamında; aylık … TL olan kira bedeli yol üzerinde yapılan alt geçit çalışmaları sebebi ile kiralanan yerin önü kapalı olduğu için sadece bir kira dönemi boyunca geçerli olmak üzere … TL ‘ye düşürülmüştür.

… itibari ile ( HAZİRAN AYI KİRASI DAHİL OLMAK ÜZERE ) kira bedeli olarak … TL (onbeşbintürklirası) üzerinden sözleşmenin 10.maddesi uyarınca arttırılarak devam edecektir.

İşbu protokol; iki nüsha olarak düzenlenmiş olup karşılıklı olarak teati edilmiştir. tarih

KİRAYA VEREN-KİRACI

      

 

Son düzenleme tarihi 21 Eylül 2020 12:40

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.