İştirak nafakasının gelecek yıllarda ne miktarda ödeneceğinin kararlaştırılması “isteği hakkında” olumlu ya da olumsuz bir karar verilmelidir- Yargıtay Kararı

Nis 22, 2020 | Nafaka Avukatı

İştirak nafakasının gelecek yıllarda ne miktarda ödeneceğinin kararlaştırılması “isteği hakkında” olumlu ya da olumsuz bir karar verilmelidir

Davacının, yoksulluk nafakası ve iştirak nafakasının gelecek yıllarda ne miktarda ödeneceğinin kararlaştırılması talebi (TMK. md.l76/son, 182/3) hakkında olumlu ya da olumsuz bir karar verilmemesi, usul ve yasaya aykırı olup; bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 22.06.2011, E. 2010/10259, K. 2011/11162.)

İştirak nafakasının gelecek yıllarda ne miktarda ödeneceğinin kararlaştırılması “isteği hakkında” olumlu ya da olumsuz bir karar verilmelidir

Davacı-davalı kadın tarafından yoksulluk ve iştirak nafakalarının her yıl artırılmasına karar verilmesi talep edildiği halde, bu konuda olumlu ya da olumsuz karar verilmemesi doğru olmamıştır. (Y2HD, 22.09.2011, E. 2010/12096, K. 2011/13822.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.