İsticvap Davetiyesi Örneği

Oca 6, 2019 | Medeni Usul Hukuk Muhakemesi

T.C.
SAMSUN
( ). ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ

2013 /12.. ESAS

“Davalı E. S. aleyhine mahkememizde açtığınız manevi tazminat davasının ../../2014 tarihli duruşmasında verilen ara kararı uyarınca re’sen isticvabınıza gereksinim görülmekle;

Davalı E. S. ‘nin savunmasında şahsınızın apartmanın otopark girişine park ederek yaklaşık 45 dakika süreyle araç giriş ve çıkışını engellediğiniz maddi vakıası hakkında, ../../2014 günü saat 10:30 ‘da yapılacak duruşmada bizzat isticvap edileceğinizden; belirtilen gün ve saatte isticvap için hazır bulunmanız; mazeretsiz duruşmada hazır bulunmadığınız ya da hazır bulunup da yöneltilecek sorulara cevap vermediğiniz takdirde, ileri sürülen maddi vakıayı ikrar etmiş sayılacağınız ve mezkûr vâkıanın aleyhinize sübut bulmuş addedileceği hususu tebliğ olunur.

(HMK. kmd. 171/1).

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.