Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Islah ve Harç Tamamlama Dilekçesi

Islah ve Harç Tamamlama Dilekçesi

X ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO :

DAVACI :

VEKİLİ :

DAVALI :

VEKİLİ :

KONUSU : Davanın miktar yönünden ıslahı ve esasa dair beyan dilekçemizin sunulmasıdır.

AÇIKLAMALARIMIZ

Sayın Mahkemenizce yapılan bilirkişi raporunda alacak hesaplanmış olup, dava dilekçemizde fazlaya dair talep ve dava haklarımızı saklı tutarak açtığımız 100,00 TL dava miktarını bilirkişi raporunda belirtilen miktar olan; 2.628,14 TL olarak davamızı ıslah ettiğimizden ekte sunduğumuz ıslah harcının yatırıldığına dair dekont uyarınca davamızın ıslah edilen miktarda dikkate alınarak davamızın kabulüne karar verilmesini talep ediyoruz.

BİLİRKİŞİ RAPORUNDAKİ DEĞER

HARCI YATIRILAN KISIM

HARCI YATIRILACAK KISIM

TAMAMLAMA HARCI

2.628,14 TL

100,00 TL

2.528,14 TL

43,18 TL

HUKUKİ NEDENLER : 6100 S. K. m. 176-182

SONUÇ  : Yukarıda arz ve izah edilen sair nedenlerle; davamızın kabulü ile Fazlaya ilişkin dava ve talephaklarımız saklı kalmak kaydıyla 100,00 TL olarak harcı yatırılarak açılan dava miktarını, 2.628,14 TL olarak ıslah ettiğimizden ve aradaki 2.528,14 TL üzerinden eksik harç tamamlanarak, ıslah ve dava dilekçemizi tekrarla davamızın kabulüne karar verilmesini, ISLAH DİLEKÇEMİZİN KARŞI TARAFA TEBLİĞİNİ saygıyla arz ve talep ederiz.(Tarih)

DAVACI VEKİLİ

Son düzenleme tarihi 20 Haziran 2020 18:09

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.