İşe İade Mahkeme Kararı İlamlı İcra mı İlamsız İcra Olarak Mı Açılmalı?

Haz 26, 2020 | İş Hukuku

Saygıdeğer meslektaşlarım, işe iade mahkeme karar hükmü var elimde. Anlamadığım nokta şu, bu mahkeme kararı adeta bir tespit hükmünde yani infaz noktasında ilamlı olarak mı ilamsız olarak mı açmam gerektiğini sorgular oldum. Bu mahkeme kararı adeta terditli karar niteliğinde yani. Tecrübe eden üstad oldu mu bu durumu?

Meslektaşım bahsettiğiniz üzere terditli bir mahkeme kararı bu. Eğer müvekkiliniz işe alınmazsa mahkeme kararını ilamlı olarak icraya koyabilirsiniz. Bu aşamada artık karar infaz edilebilir bir hale geliyor. Bunun yanında noterden ihtarname göndermeniz gerekli. Müvekkiliniz eğer ki işe iade edilmezse gönderdiğiniz ihtarnameyi de icra takibinin ekine ekleyerek ilamlı icrayı başlatırsınız. 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.