Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İşe İade Mahkeme Kararı İlamlı İcra mı İlamsız İcra Olarak Mı Açılmalı?

Saygıdeğer meslektaşlarım, işe iade mahkeme karar hükmü var elimde. Anlamadığım nokta şu, bu mahkeme kararı adeta bir tespit hükmünde yani infaz noktasında ilamlı olarak mı ilamsız olarak mı açmam gerektiğini sorgular oldum. Bu mahkeme kararı adeta terditli karar niteliğinde yani. Tecrübe eden üstad oldu mu bu durumu?

Meslektaşım bahsettiğiniz üzere terditli bir mahkeme kararı bu. Eğer müvekkiliniz işe alınmazsa mahkeme kararını ilamlı olarak icraya koyabilirsiniz. Bu aşamada artık karar infaz edilebilir bir hale geliyor. Bunun yanında noterden ihtarname göndermeniz gerekli. Müvekkiliniz eğer ki işe iade edilmezse gönderdiğiniz ihtarnameyi de icra takibinin ekine ekleyerek ilamlı icrayı başlatırsınız.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:42

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.