İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş.

…….. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Dikkatine,

../../…. tarihleri arasında ……….. A.Ş’de … departmanında ……. görevimi yürüttüm. Şirketimizin çalışan ve müşteri tepkilerinden de anlaşıldığı üzere görevimi başarıyla yürüttüğüm inancı içerisindeyim.

Ancak şirket tarafından çalışmaya başladığım tarih … …. ‘ten itibaren hakettiğim maaşım geç ödenmekte, bugün itibariyle ise 3 aylık hakediş maaşım halen tarafıma ödenmemiş bulunmaktadır.

……….. A.Ş’deki uzun çalışma hayatımın ve şirkete, iş arkadaşlarıma bağlılığımın getirdiği ayrı bir zorluğa rağmen söz konusu koşullarda görevimi yürütemeyeceğimi tarafınıza bildirmek durumundayım.

İstifamla ilgili gerekli işlemlerin başlatılmasını ve hakediş maaşım olan bugün itibariyle …. TL’nin belirttiğim hesap numarama yatırılmasını rica eder, istifamı bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

İsim Soyisim
Kimlik No              :
İBAN                      :
Adres                      :
İmza

İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

 

Özet
İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği
Makale İsmi
İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği
İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği - Adana Avukatlık
Yazar
Yayınlayıcı
Adana Avukatlık - İncekaş Hukuk
Yayınlayıcı Logo
Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Yorumlarınızı veyahut sorularınızı aşağıdan yazabilirsiniz. Yorumlarınız bizim tarafımızdan onaylandıktan sonra görünür hale gelir. Yazım hataları ve kötü bir Türkçe ile yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

 1. Celal dedi ki:

  Sayin Saim bey 25/05/2017 tariginde calismis oldugum firmadayim maaslarimiz 5 ve 10 u arasunda yatmaktaydi yanlis bazen 22 sinde yatmakta mesailer suan icin 3 aylik mesai alamadik ve 2019 subat ayi maasi halen odenmedi ne yapabilirim nasil bir dilekce yazabilirim simdiden tesekkurler

  • avsaim dedi ki:

   Haklı nedene dayanarak istifa edebileceğinizi görüyorum. Ancak bir avukat ile yüz yüze görüşmenizde fayda var. İhtarname çekilmesi gerekmektedir.

 2. Mert dedi ki:

  Yaklaşık 5 senedir bir firmada çalışıyorum maaş ödemeleri çok sıkıntılı maaş atın 23 ile 30 arası yatıyor. İşe girerken imza attığım sözleşme de ayın 10. Da yatar yazıyor. Haklı fesih hakkım var mı? Kıdem ve İşsizlik ödeneği alabilirmiyim? Teşekkürler

 3. Anonim dedi ki:

  iyi günler ben iki aydır masimi alamıyorum ihbar çekince ise gitmeme gerek varmı tesekkur ederim

 4. emrah dedi ki:

  iyi gunler 9 yıldır kurumsal bir firmada çalışıyorum. maaslar geç ödeniyor. istifa edecem tazminatı almak için nasıl bir dilekçe yazabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.