İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

Şub 28, 2018 | DİLEKÇELER

İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

Tarih: …./….. /……

….… A.Ş.

…….. İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Dikkatine,

../../…. tarihleri arasında ……….. A.Ş’de … departmanında ……. görevimi yürüttüm. Şirketimizin çalışan ve müşteri tepkilerinden de anlaşıldığı üzere görevimi başarıyla yürüttüğüm inancı içerisindeyim.

Ancak şirket tarafından çalışmaya başladığım tarih … …. ‘ten itibaren hakettiğim maaşım geç ödenmekte, bugün itibariyle ise 3 aylık hakediş maaşım halen tarafıma ödenmemiş bulunmaktadır.

……….. A.Ş’deki uzun çalışma hayatımın ve şirkete, iş arkadaşlarıma bağlılığımın getirdiği ayrı bir zorluğa rağmen söz konusu koşullarda görevimi yürütemeyeceğimi tarafınıza bildirmek durumundayım.

İstifamla ilgili gerekli işlemlerin başlatılmasını ve hakediş maaşım olan bugün itibariyle …. TL’nin belirttiğim hesap numarama yatırılmasını rica eder, istifamı bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla,

İsim Soyisim
Kimlik No              :
İBAN                      :
Adres                      :
İmza

İşçinin Maaş Alamadığı İçin İstifa Dilekçesi Örneği

 

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

6 Yorumlar

 1. Celal

  Sayin Saim bey 25/05/2017 tariginde calismis oldugum firmadayim maaslarimiz 5 ve 10 u arasunda yatmaktaydi yanlis bazen 22 sinde yatmakta mesailer suan icin 3 aylik mesai alamadik ve 2019 subat ayi maasi halen odenmedi ne yapabilirim nasil bir dilekce yazabilirim simdiden tesekkurler

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Haklı nedene dayanarak istifa edebileceğinizi görüyorum. Ancak bir avukat ile yüz yüze görüşmenizde fayda var. İhtarname çekilmesi gerekmektedir.

   Yanıtla
 2. Mert

  Yaklaşık 5 senedir bir firmada çalışıyorum maaş ödemeleri çok sıkıntılı maaş atın 23 ile 30 arası yatıyor. İşe girerken imza attığım sözleşme de ayın 10. Da yatar yazıyor. Haklı fesih hakkım var mı? Kıdem ve İşsizlik ödeneği alabilirmiyim? Teşekkürler

  Yanıtla
 3. Anonim

  iyi günler ben iki aydır masimi alamıyorum ihbar çekince ise gitmeme gerek varmı tesekkur ederim

  Yanıtla
 4. emrah

  iyi gunler 9 yıldır kurumsal bir firmada çalışıyorum. maaslar geç ödeniyor. istifa edecem tazminatı almak için nasıl bir dilekçe yazabilirim

  Yanıtla
 5. kağan

  4 yıldır iş yerinde çalışıorum. 2 aydır maaş almadım 3. aylığa doğru gidiyor istifa edip bütün haklarımı almak isitoyrum

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.