İş Kazası Nedeniyle İşvereni Savcılığa Şikayet Dilekçesi

İş Kazası Nedeniyle İşvereni Savcılığa Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

ŞİKAYETÇİ             :

ŞÜPHELİ                  :

İŞLENEN SUÇ         : İş kazası sebebiyle yaralamaya sebebiyet verme

AÇIKLAMALAR    :

X tarihinde yeni yapılmakta olan X Devlet Hastanesi yapımında elektrik tesisatçısı olarak çalışmakta iken iş kazası geçirdim. Bu kaza sonucu X tarihli X Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Raporuna göre sağ femur kırığı oluşmuştur.

Bu kaza sebebiyle X Devlet Hastanesinde ameliyat oldum. X tarihine kadar bu hastanede tedavi gördüm. Daha sonra X’ e geldim. X Devlet Hastanesinde tedavi görürken polis memuru ismimi ve olayla ilgili olarak bilgi aldı. Ancak bu tarihe kadar bu kaza ile ilgili olarak soruşturma açılmadığını öğrendim. Anılan kaza sebebiyle ciddi şekilde yaralandım ve şu an koltuk değneği ile zor yürümekteyim. Nitekim femur kırıkları uzun süreli tedavi ve iş kaybına neden olduğundan ciddi kırıklar olarak nitelendirilmektedir. Bu kaza sebebi ile kusurlu olan herkesten şikayetçiyim.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda açıkladığımız olguların araştırılması için savcılık tarafından soruşturma başlatılarak;

  • X Devlet Hastanesine müzekkere yazılarak tüm tedavi evraklarının celbini,
  • Şikayete konu kazada gerekli önlemleri almayarak yaralanmama sebebiyet veren ilgililerin cezalandırılması için soruşturma neticesinde şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını talep ederim.

        Şikayet Eden

Ek:

SGK Sigortalı İş Kazası Bildirimi

– X tarihli X Devlet Hastanesi Sağlık Kurulu Raporu

-İş Kazası Tutanağı

-Sosyal Güvenlik Kurumu Vizite Kağıdı

-Genel Adli Muayene Raporu

Son düzenleme tarihi 29 Mayıs 2020 16:45

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.