İş Akdi Fesih Bildirimi Örneği

İş Akdi Fesih Bildirimi Nasıl Hazırlanır? Fesih Bildirimi Örneği

İş akdi fesih bildirimi işveren tarafından hazırlanarak işçiye tebliğ edilir. Adana İncekaş Hukuk Bürosu iş hukuku uzman avukatları olarak bu yazımızda sizler için örnek fesih bildirimleri hazırladık.

İşveren Tarafından Fesih Bildirimi Örneği -1-

İş Akdi Fesih Bildirimi Tebligatı

………………………………………………….Ltd.Şti. Ünvanlı ve …………………………… işyeri sigorta sicil numaralı işyerimizde …../…/…./ – …/…/…..tarihleri arası çalışmış bulunmaktasınız.

Firmamızın ekonomik durumunun iyiye gitmemesi nedeniyle işinize …/…./……. tarihinde istemeyerek son verilecektir.

4857 sayılı İş Kanununun 17 maddesi uyarınca ………. gün ihbar süreniz olduğu tespit edilmiştir. Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren ………… günlük ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içerisinde, yine aynı kanunun 27’nci maddesi gereğince günlük …. saat ücretli iş arama izniniz olduğunu bilmenizi ve ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişiğiniz kesileceğinden kıdem tazminatınız ile diğer kanuni alacaklarınızın ödenmesi için firmamıza iş bu tebliğ gereği müracaatınızı isteriz.

Tebliğ Tarihi: …/…/……

Teliğ Eden Tebellüğ Eden

SSK No:

Adl ve Soyadı:

Adresi:

İmzası:

İşveren Tarafından Fesih Bildirimi Örneği -2-

FESİH BİLDİRİMİ

Sayın N… Ü… – (1…8 )

X Tic Ltd Şti isimli işverenliğimiz adına çalışmaktasınız. Firmamızın ekonomik durumunun bozulması nedeniyle işinize 00.00.2019 tarihinde istemeyerek son verilecektir. 4857 sayılı İş Kanununun 17 maddesi gereğince en yüksek olan 56 günü de aşar ihbar süresi, tarafımızın iyiniyetini göstermek açısından, tarafınıza verilmiştir. Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içerisinde, yine aynı kanunun 27 nci maddesi gereğince günlük iki saat ücretli iş arama izniniz olduğunu bilmenizi ve ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişiğiniz kesileceğinden kıdem tazminatınız ile diğer kanuni alacaklarınızın ödenmesi için firmamıza müracaatınızı ricaen tebliğ ederiz.

TEBLİĞ TARİHİ       :

TEBELLÜĞ EDEN :

Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi Avukat Saim İNCEKAŞ

Son düzenleme tarihi 4 Eylül 2020 16:49

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.