İş Akdi Fesih, İşveren Tarafından Fesih Bildirimi Örneği

İşveren Tarafından Fesih Bildirimi Örneği -1-

İş Akdi Fesih Bildirimi Tebligatı

………………………………………………….Ltd.Şti. Ünvanlı ve …………………………… işyeri sigorta sicil numaralı işyerimizde …../…/…./ – …/…/…..tarihleri arası çalışmış bulunmaktasınız.

Firmamızın ekonomik durumunun iyiye gitmemesi nedeniyle işinize …/…./……. tarihinde istemeyerek son verilecektir.

4857 sayılı İş Kanununun 17 maddesi uyarınca ………. gün ihbar süreniz olduğu tespit edilmiştir. Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren ………… günlük ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içerisinde, yine aynı kanunun 27’nci maddesi gereğince günlük …. saat ücretli iş arama izniniz olduğunu bilmenizi ve ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişiğiniz kesileceğinden kıdem tazminatınız ile diğer kanuni alacaklarınızın ödenmesi için firmamıza iş bu tebliğ gereği müracaatınızı isteriz.

Tebliğ Tarihi: …/…/……

 

 

 

 

 

Teliğ EdenTebellüğ Eden

 

SSK No:

 

Adl ve Soyadı:

 

Adresi:

 

İmzası: 

İşveren Tarafından Fesih Bildirimi Örneği -2-

FESİH BİLDİRİMİ

Sayın N… Ü… – (1…8 )

X Tic Ltd Şti isimli işverenliğimiz adına çalışmaktasınız. Firmamızın ekonomik durumunun bozulması nedeniyle işinize 00.00.2019 tarihinde istemeyerek son verilecektir. 4857 sayılı İş Kanununun 17 maddesi gereğince en yüksek olan 56 günü de aşar ihbar süresi, tarafımızın iyiniyetini göstermek açısından, tarafınıza verilmiştir. Bu yazımızın tarafınıza tebliğinden itibaren ihbar sürenizi kullanmanızı ve bu süre içerisinde, yine aynı kanunun 27 nci maddesi gereğince günlük iki saat ücretli iş arama izniniz olduğunu bilmenizi ve ihbar sürenizin sonunda firmamızla ilişiğiniz kesileceğinden kıdem tazminatınız ile diğer kanuni alacaklarınızın ödenmesi için firmamıza müracaatınızı ricaen tebliğ ederiz.

 

 

TEBLİĞ TARİHİ       :

 

TEBELLÜĞ EDEN   :

bir yorum bırakın

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak ve kopyalamak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için site menüsünde yer alan Soru-Cevap forumuna katılmanız ve 10 adet farklı başlık altında cevap yazmanız gerekmektedir. Giriş şifreniz 10 adet cevabınız sonrası tarafınıza iletilir.