İntifadan Men İhtarname Örneği

Ağu 5, 2020 | Tapu-Gayrimenkul Avukatlığı

İntifadan Men İhtarname Örneği

İntifadan Men İhtarname Örneği

ADANA … NOTERLİĞİNE

 

İHTAR EDEN    : …

VEKİLİ               : Adana İncekaş Hukuk Bürosu

MUHATAP       : …

KONU               : İNTİFA’DAN MEN İHTARIDIR.

Sayın muhatap;

Kardeşiniz olan müvekkil ……ile birlikte iştirak halinde malik bulunduğunuz ve halen ortak murisiniz (babanız) ……. adına kayıtlı …..ili, …..ilçesi, ….köyü(mahallesi)’de kain …… parsel sayılı bağ ile ………. parsel sayılı tarla vasfındaki tüm gayrimenkuller ile yine halen ortak murisiniz (anneniz) …….. adına kayıtlı ….., …….. ilçesi, ……. köyü (mahallesi)’de kain …….. parsel sayılı bağ’lar ve ….. parsel sayılı bahçe, ….. parsel sayılı tarla ve….. parsel sayılı bahçeli ahşap ev vasfındaki gayrimenkullerin tamamı halen tarafınızdan kulanılmakta ve tüm semereleri de tarafınızdan alınmakta olup,  bu malların tamamı üzerinde sizinle eşit oranda miras payı, kullanım hakkı ve semere elde etme hakkı olan kardeşiniz …’un kullanma ve tasarruf etme hakkını engellemektesiniz.

İşbu ihtarname ile kardeşiniz … söz konusu gayrimenkuller üzerindeki tek taraflı olarak kullanmakta olduğunuz tüm intifa hakkını yasaklamaktadır.

İşbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren söz konusu gayrimenkullerin tamamı üzerindeki zorla tek taraflı kullanma ve semerelerinden tek taraflı olarak yararlanmanıza son vermenizi ve … yararlanma ve kullanma hakkını engellemeye de son vermenizi, aksi takdirde yasal yollara başvurulmak zorunda kalınacağını, bugüne kadar tek taraflı olarak elde etmiş olduğunuz tüm semerelerden ve kullanmanızdan kaynaklanan ecrimisillerden … ait olan kısmını nakten ve defaten işbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren 10 gün içinde kendisine ödemenizi, aksi takdirde doğmuş ve doğacak tüm ecrimisil ve kullanmanızdan kaynaklanan her ne nam altında olursa olsun doğmuş alacakların tahsili için ayrıca yasal yollara başvurulmak zorunda kalınacağını, yargı gideri ile vekalet ücretinin tarafınıza yükleneceğini ihtar ederiz. (tarihi belirtiniz)

                                                                        İHTAR EDEN VEKİLİ

Etiketler:

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.