İnfaz Hakimliği Kararına İtiraz Dilekçesi

Kas 9, 2019 | Kovuşturma-Yargılama

AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

Gönderilmek Üzere

İNFAZ HAKİMLİĞİNE

İTİRAZ EDİLEN DOSYA NO        :

İTİRAZ EDEN HÜKÜMLÜ             :

KONU                                                : X İnfaz Hakimliği’nin E. ve K. Sayılı kararına itirazlarımdan ibarettir.

AÇIKLAMALAR                             : X Cumhuriyet Başsavcılığı İlamat Bürosunun ……….  tarih ve ………….  ilam sayılı yazısı ile ………. İnfaz Hakimliği’nden hükümlü olarak Ceza İnfaz Kurumuna gönderilmem talep edilmiştir. ………. İnfaz Hakimliği’nce dosya incelenmiş ve talebin kabulü ile İskenderun İnfaz Hakimliği’nin ………… E. ve ………  K. Sayılı kararı ile  hakkımda Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne gönderilme kararı verilmiştir. Verilen bu karar kanuna aykırıdır. Şöyle ki ;

YETKİ YÖNÜNDEN İTİRAZLARIM:

X  Cumhuriyet Başsavcılığına, tarafıma mahkemece verilmiş bulunan cezanın infazı için müracaat edilmiştir. ………  İnfaz Hakimliğinin …………  tarih ve ………..  esas ve ………….  karar sayılı kararı ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezamın infazına karar verilmiş ve …………  Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne gönderilmiştir.

Hakkımda, ………. İnfaz Hakimliği’nin yukarıda numarası verilen infaz kararı mevcut iken, yetkisiz ………….  İnfaz Hakimliğince, Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne gönderilmeme karar verilmesi hukuka aykırıdır. İnfaz Hakimliği Kanunu’nun 2. Maddesi İnfaz hâkimliğinin yetki alanı, kurulduğu yer ağır ceza veya asliye ceza mahkemesinin yargı çevresi ile sınırlıdır.  Dolayısıyla …………..  İnfaz Hakimliğinin yetki alanı dışında olması sebebi ile hakkımda verilen bu karara itiraz ediyorum.

ESAS YÖNÜNDEN İTİRAZLARIM: ……….  İnfaz Hakimliği tarafından verilen kararda her ne kadar ceza infaz kurumunda 4 ay 26 gün cezanın infaz edilmesi gerektiği belirtilmiş ise de burada cezanın infaz kurumunda geçirilmesi gereken süre 4 ay 26 gün değildir. Ceza infaz kurumunda cezamın infaz edilmesi gereken süre 4 ay 21 gündür. Cezanın infaz edilmesi gereken süre bakımından da hatalı olan karara itiraz ediyorum.

SONUÇ VE İSTEM  : Yukarıda arz ve izah ettiğim sebeplerle ……….  İnfaz Hakimliğinin ………  E. ve ……….  K. Sayılı kararına itiraz ediyorum ve bu kararın kaldırılmasını sayın mahkemenizden arz ve talep ederim.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Ceza Avukatı

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.