İnfaz Erteleme Dilekçesi

Oca 13, 2020 | Savcılık-Soruşturma

İnfazın Ertelenmesi Talebi Dilekçesi

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

                                                                                  

İNFAZIN ERTELENMESİNİ

İSTEYEN SANIK                : 

 

HÜKMÜ VEREN

MAHKEME                      :                            

KONU                              : Ceza infazının ikinci kez ertelenmesi talebime ilişkindir.

 

AÇIKLAMALAR                :

 

1-) Hakkımda Silopi 2. Asliye  Ceza Mahkemesince yapılan yargılama sonucunda 2018/114 E. 2018/356 K sayılı kararı ile 2 yıl 6 Ay hapis ve 100 TL adli para cezasına hükmedilmiştir.

2-) Hakkımda verilen hüküm kesinleşmiştir. İnfaz aşamasına gelmiş cezamın ertelenmesi için  savcılığınıza yapmış olduğumuz müracaat ile 21/02/2019 başlangıç tarihi 18/12/2019 bitiş tarihi olarak 10 ay ertelenmesine karar verilmiştir.

3-) Ben Devamlı bağırsak tedavi görmekteyim. Bundan dolayı ailemin geçimini sağlamak için evde iki inek beslemekle sağlamaktayım. Maddi anlamda benim ve ailemin durumu parlak değildir. Sayın savcılığa bu hususları göz önünde bulundurmalarını istiyorum.

4-) 6 çocuk sahibiyim. Çocuklarımdan 5 tanesi okula gitmektedir.( Ek-1 de Eğitim Belgeleri sunulmuştur.) Eşim ev hanımıdır, bel fıtığı tedavisi görmektedir. Eğitim ve öğretim yılı başında olmamız nedeniyle okula devam eden çocuklarımın eğitimi sürdürmeleri için gerekli olan masrafları karşılamak için şu aşamada evde tek çalışan benim olmam dolayısıyla, cezamın infaz edilmesi eğitim gören çocuklarımın eğitimleri sürdürmeleri açısında ciddi anlamda mağduriyetlerine neden olacaktır. Dolayısıyla cezamın infazına geçilecek olması hasta olan ben hem  eşim ve hem de eğitimine devam eden çocuklarımın mağduriyetine neden olacaktır.

Bu nedenlerle hakkımda ikinci kez infazın ertelenmesi kararı verilmesini sayın makamınızdan talepte bulunma zorunda kalmış bulunmaktayım

HUKUKİ NEDENLER       : 5275 S. K. m. 4, 5, 17.

İSTEM VE SONUÇ             : Yukarıda açıkladığım nedenler ile hakkımda verilen cezanın infazının ikinci kez 10 ay ertelenmesini, durumum göz önüne alınarak teminata hükmedilmemesini, saygı ile arz ve talep ediyorum. 

                                                                                                       İNFAZIN ERTELENMESİNİ

                                                                                           İSTEYEN SANIK      

 

EK: Okula giden çocukların eğitim belgeleri

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.