Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İnfaz Erteleme Dilekçesi

İnfazın Ertelenmesi Talebi Dilekçesi

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

İNFAZIN ERTELENMESİNİ

İSTEYEN SANIK                :

HÜKMÜ VEREN

MAHKEME                      :                        

KONU                            : Ceza infazının ikinci kez ertelenmesi talebime ilişkindir.

AÇIKLAMALAR                :

1-) Hakkımda Silopi 2. Asliye  Ceza Mahkemesince yapılan yargılama sonucunda 2018/114 E. 2018/356 K sayılı kararı ile 2 yıl 6 Ay hapis ve 100 TL adli para cezasına hükmedilmiştir.

2-) Hakkımda verilen hüküm kesinleşmiştir. İnfaz aşamasına gelmiş cezamın ertelenmesi için  savcılığınıza yapmış olduğumuz müracaat ile 21/02/2019 başlangıç tarihi 18/12/2019 bitiş tarihi olarak 10 ay ertelenmesine karar verilmiştir.

3-) Ben Devamlı bağırsak tedavi görmekteyim. Bundan dolayı ailemin geçimini sağlamak için evde iki inek beslemekle sağlamaktayım. Maddi anlamda benim ve ailemin durumu parlak değildir. Sayın savcılığa bu hususları göz önünde bulundurmalarını istiyorum.

4-) 6 çocuk sahibiyim. Çocuklarımdan 5 tanesi okula gitmektedir.( Ek-1 de Eğitim Belgeleri sunulmuştur.) Eşim ev hanımıdır, bel fıtığı tedavisi görmektedir. Eğitim ve öğretim yılı başında olmamız nedeniyle okula devam eden çocuklarımın eğitimi sürdürmeleri için gerekli olan masrafları karşılamak için şu aşamada evde tek çalışan benim olmam dolayısıyla, cezamın infaz edilmesi eğitim gören çocuklarımın eğitimleri sürdürmeleri açısında ciddi anlamda mağduriyetlerine neden olacaktır. Dolayısıyla cezamın infazına geçilecek olması hasta olan ben hem  eşim ve hem de eğitimine devam eden çocuklarımın mağduriyetine neden olacaktır.

Bu nedenlerle hakkımda ikinci kez infazın ertelenmesi kararı verilmesini sayın makamınızdan talepte bulunma zorunda kalmış bulunmaktayım

HUKUKİ NEDENLER       : 5275 S. K. m. 4, 5, 17.

İSTEM VE SONUÇ : Yukarıda açıkladığım nedenler ile hakkımda verilen cezanın infazının ikinci kez 10 ay ertelenmesini, durumum göz önüne alınarak teminata hükmedilmemesini, saygı ile arz ve talep ediyorum.

            İNFAZIN ERTELENMESİNİ

        İSTEYEN SANIK

EK: Okula giden çocukların eğitim belgeleri

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 03:10

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.