Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İflas Masasından Ödeme Talep Etmek

İflas masasından ödeme nasıl talep edilir? İflas masasından ödeme talep ederken nelere dikkat edilmesi gerekir? Adana’da bulunan icra avukatı Saim İNCEKAŞ tarafından bu konu yazımızın devamında ele alınmıştır.

T.C.

… İFLAS DAİRESİ

DOSYA NO: 2017/      

TALEPTE BULUNAN        :

VEKİLİ                     :

MÜFLİS                    :

AÇIKLAMALAR    :

Müvekkil şirketin, müflis şirketin faaliyeti devam ederken … numaralı hesabında … TL. Nakdi bulunmakta idi. Müflis bankanın TMSF ye devrinden önce ve sonra da bu miktar banka hesabında idi.

Ancak, … sıra kaydı ile İflas Müdürlüğü’ne kayıt yapılmış olmasına rağmen müvekkile ait bu para hala müvekkil hesabına aktarılmamıştır. Alacak kaydımızın işlemiş en yüksek ticari faiz ile birlikte aşağıda bildirilen hesap numarasında ödenmesini talep ederiz.

Halk Bankası … Şb.

VEKİLİ

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.