İdare mahkemesi ara kararına cevap dilekçesi

Kas 28, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

ADANA İDARE MAHKEMESİ SAYIN BAŞKANLIĞINA

DOSYA NO:

DAVACI:

VEKİLLERİ:

DAVALI:

KONU: 24/11/2020 tarihli ara kararın yerine getirilmesi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR

1-) Yukarıda dosya numarasını belirttiğimiz sayın mahkemeniz dosyasının 24/11/2020 tarihli ara kararında geriye dönük olarak ödemesi yapılan maaş ödemelerinin hangi tarihte yapıldığı, ödemenin hangi tarihte davacının hesabına geçtiği, hesap hareketlerini gösterir bilgi ve belgelerin okunaklı birer örneğinin Mahkememize gönderilmesinin istenilmiştir. Söz konusu istenilen evraklardan okunaklı örneği ekte sunulmuştur. Bu evraklara göre toplu ödenen maaş müvekkilin hesabına 14/01/2020 tarihinde geçmiştir.

2-) Yine 2’nolu ara kararda dava konusu işleme esas başvuru dışında başka bir başvuru yapılıp yapılmadığı bilgisi istenilmiştir. Müvekkilim göreve iade edildikten sonra topluca ödenen maaşlarının yasal faizinin tarafına ödenmesi istemiyle başka bir başvuru yapmamış bu konuda sadece 17/11/2020 tarihli dilekçesi ile idareye başvuru yapmış, idare tarafından ret cevabı geldiktensonra 60 gün içinde işbu davayı açmıştır. Bahse konu başvuru dava dilekçemizin ekinde sunulmuştur.

Ara karar gereği banka dekontu ve dava konusu tarihler itibariyle … İl  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çıkarılan maaş bordrosu dilekçemiz ekinde sunmaktayız. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

Davacı Vekili

Ek 1: Banka dekontu

Ek-2: Eylül 2016- Ocak 2020 arası maaş bordrosu

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.