Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İcradan Satış İhalesine Borçlu ve Alacaklı Katılabilir Mi?

Müvekkilime ait taşınmaza haciz koyuldu ve satışa çıkarıldı. Bu satışa borçlu veya alacaklının katılması mümkün mü?

  • Alacaklı şahıs tarafından ihaleye girilebilir. Alacaklı şahıs alacaklı olduğu miktara mahsup edilmek üzere taşınmazı kendisi alabilir.
  • Borçlunun ihaleye katılması tartışmalı bir husustur. Yargıtay’ın borçlunun ihaleye giremeyeceği yönünde bazı kararları mevcut. Bu kararı şuraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:10

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.