İcra Takibinin Durdurulması İtiraz Dilekçesi

Şub 29, 2020 | İcra Hukuku

TAKİBİN DURDURULMASI İSTEMLİDİR.

X İCRA MÜDÜRLÜĞÜNDEN

GÖNDERİLMEK ÜZERE

X İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

DOSYA NO                          : 

BORCA İTİRAZ EDEN     :

ALACAKLI                         :

VEKİLİ                                 : 

KONUSU                              : Şahsım aleyhine başlatılan ilamsız icra takibinde, yetkiye, imzaya, borca ve borcun tüm fer’ilerine süresinde itirazlarımızın sunulmasından ibarettir.

AÇIKLAMALAR                :

Şahsım hakkında, müdürlüğünüzün yukarıda numarası yazılı dosyasından başlatılan icra takibine ilişkin ödeme emri şahsıma 25.02.2020 tarihinde tebliğ edilmiş olup, yasal süresi içerisinde borca ve borcun tüm fer’ilerine  itiraz ediyoruz. Takip konusu çekteki imza şahsıma ait değildir imzaya itiraz ediyoruz.

Her ne kadar alacaklı başlatmış olduğu icra takibi ile şahsımdan alacak talep etmiş ise de şahsımın alacaklıya böyle bir borcu bulunmamaktadır. Bu nedenle borca ve borcun tüm fer’ilerine itiraz etme zorunluluğumuz doğmuştur.

YETKİ İTİRAZIMIZ

Şahsımın adresi ödeme emrinde de belirtildiği üzere “X”dır. Dolayısıyla işbu takipte yetkili icra müdürlüğü X İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’dür. Bu nedenle yetki itirazımızın kabulünü talep etmekteyiz.    

SONUÇ VE İSTEM             : Açıklanan nedenle, YETKİYE, İMZAYA, BORCUN TAMAMINA, HER TÜRLÜ FER’İLERİNE açıkça itiraz ettiğimizi bildiriyor, takibin itirazımız neticesinde DURDURULMASINI talep ediyoruz. Saygılarımla. tarih

Yetkiye ve Borca İtiraz Eden

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.