İcra Takibinde Denenmesi Mümkün Tüm Yollar

İcra Takibinde İzlenecek Yollar

1-) Sorgular

Tapu kayıtları, SGK kayıtları, Araç kayıtları, Ptt çeki sorgusu, Alacaklı olduğu icra dosyası sorgusu

2-) Fiili Haciz

Kelamınızı kuşanıp fiili hacze gitmeden olur mu hiç?

3-) 89/1 Haciz Müzekkereleri

Dua edelim ki kurum-işyeri temsilcileri hukuk bilir kişiler olsun, aksi taktirde gönderdiğiniz müzekkereleri mektup yerine koyabiliyorlar…(ucu onlara dokunuyor tabii)

4-) Aktif-Pasif kayıt sorguları

Son 5 yıla yönelik olabilir.

5-) Nüfus Aile Sicil Kaydı sorgusu

Muvazzalı işlemlerin en olası kahramanları = akrabalar! Bunun yanında yakın zamanda vefat etmiş murislerin tespiti ve tereke avcılığı!

6-) Banka Genel Müdürlüklerine yazılacak haciz müzekkereleri

Çıkmadık candan umut kesilmez misali…

7-) Ordu Yardımlaşma Kurumundaki Alacakların Araştırılması

Şahıs emekliliğe hak kazanmış ve SSK’dan halihazırda emekli maaşı alıyor ise OYAK’taki EMS(Emekli Maaşı Sistemi-İhtiyari) nemasının tamamına haciz uygulayabilirsiniz. Tek geliri OYAK EMS neması ise 1/4 kesinti yaparlar. Rezerv miktarının ödenme tarihini tespit edip bu tarihten 10 gün önce müzekkereyle alacaklı olduğunuz miktarca lehinize kesinti sağlayabilirsiniz.

Şahıs emekliliğe hak kazanmamış ise birikmiş aidatlar ve ikramiyeye odaklanmanız önerilir.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 19:28

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.