Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

İcra Takibinde Adli Müzaharet Talebi

ADANA  İCRA HUKUK MAHKEMESİNE

TALEP KONUSU:  İcra dairelerinde yapılacak başvurular yönünden Adli  Müzaharet  kararı verilmesi talebinden       ibarettir.

AÇIKLAMALAR

  • Müvekkil …………….Adli müzaharet talebiyle  Aile Birliğinin temelden sarsılması nedeniyle Boşanmak için …………….. Aile Mahkemesine başvurmuştur. Müvekkilin Adli Müzaharet  talebi ………..Aile Mahkemesi tarafından kabul edilmiş olup dosya 2016/…… esas numarasıyla derdesttir.(EK1;1. Aile Mahkemesinin Ön İnceleme Zaptı.)
  • Mahkemece müvekkilim ……..ve Çocuğu lehine tedbir nafakasına hüküm edilmiş olmakla bahse konu Tedbir nafakasını tahsil edebilmek için İcra Müdürlüklerinden Harçtan muaf olunması için işbu talebi yapma zorunluluğu hasıl olmuştur.

NETİCE –İ  TALEP:

Yukarıda izah etmeye çalıştığımız nedenler ile  mahkemenizce re’sen gözetilecek nedenlerden ötürü  müvekkilim adına İcra Müdürlüklerinde açılacak icra takiplerindeki harçlardan muaf tutulmasına karar verilmesini müvekkilim  adına vekaleten arz ve talep ederim…………….2016

VEKİLİ

    Av.

EKLER

  1. Aile Mahkemesinin Ön İnceleme Zaptı(1 adet 3 sayfa )
  2. Adli Yardım Görevlendirme Kararı                                                                           

Adana Avukat Saim İncekaş -İcra Avukatı

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 03:50

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.