Adana Avukat Saim İncekaş Hukuk Bürosu

İcra İbraname Örneği Avukat-Müvekkil

DİLEKÇELER, İcra Hukuku

İcra İbraname Örneği

Bu yazımızda yer alan konu başlıkları şu şekildedir:

İcra Takibinde İBRANAME Örneği

 İCRA MÜD.             :  ADANA X İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO             :  

ALACAKLI            : 

VEKİLİ                   : İncekaş Hukuk Bürosu

BORÇLU                 : 

X İcra Müdürlüğü’nün yukarıda belirtilen esas numaralı takibinde borçlu …… TELEVİZYON YAYINCILIK A.Ş.’nin borcuna karşılık herhangi bir hak ve alacağımız kalmamıştır, icra harçları ve giderleri kendilerine ait olmak koşuluyla borçluyu ibra ediyoruz.

                                                                                                                      Alacaklı Vekili

İcra Takibinde İBRANAME Örneği

AVUKAT VE MÜVEKKİLLER ARASINDAKİ İBRANAME

MÜVEKKİL             :

AVUKAT                :

Müvekkil … ile kiralayan arasında akdedilen sözleşme aykırı olarak kiralayanın taşınmaz kira bedeli ödememesi üzerine Ankara . İcra Müdürlüğü 2019/ sayılı icra dosyası ile borçlu … ve kefil …. hakkında icra takibi yapılmıştır.

Takipte Kesinleşen Miktar         : 3.852,47 TL

Tahsil Harcı Miktarı (%9,10)     :    350,57 TL

Takipten Sonra İşleyen Faiz      :    190,21 TL

İcra Vekalet Ücreti                    :     600,00 TL

Masraf Miktarı                          :      70,75 TL

TOPLAM                                        :  5.064,00 TL

Borçlu X tarihinde borcun tamamını icra dosyasına yatırmıştır. Ödemesi yapılan miktardan 331,31 TL Bakiye Tahsil Harcı (%9,10) ve 77,05 TL Cezaevi Harcı (%2) düşüldükten sonra kalan 4.655,64 TL alacaklı vekili Avukat …. banka hesabına gönderilmiştir.  

Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi uyarınca 600,00 TL İcra Karşı Vekalet Ücreti mahsubu ile kalan 4.055,64 TL Avukat …. ofisinde elden müvekkil …. teslim edilmiştir.

Müvekkil …’tan alınan 550,00 TL masraf avansı ile ilgili harcamalara dair açıklama yapıldıktan sonra masraf avansından kalan 1,22 TL müvekkil ….. teslim edilmiştir.

Taraflar işbu ibranameyi tam olarak okuyup, anladıklarını, hakların adil ve nizama uygun paylaşıldığını açık bir irade ile kabul ile avukat-müvekkil arasındaki ilişkiden, sözleşmeden, takip edilen dava ve icra takibinden dolayı her türlü hakkın teslim alındığını, bu nedenle dava ve talep haklarının kalmadığını karşılıklı olarak kabul ve beyan ederler.

İşbu iki sayfadan oluşan ibra beyanının bir nüshası avukatta, diğer nüshası müvekkil …. imza edilerek teslim edilmiştir. tarih

Avukat-Müvekkil

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

Bu yazıyla ilgili yorum, soru, düzeltme, cevap veya tartışmaya yönelik beyanlarınızı aşağıdaki form aracılığı ile herkesle paylaşabilirsiniz. Yorumunuz kontrol edildikten sonra en geç 1 gün içerisinde onaylanır. 

2 Yorumlar

 1. Anonim

  İcraya konu borcumu avukatla anlaşıp ödemeyi düşünüyorum.Yalnız borcun kapanması için direk avukata değilde 3.bir şahsa ödemeyi yapıp borcu yoktur yazısı aldıktan sonra ödeme yapabileceğim bir kefil (icra kefilliği) diye bir aracı kişi varmıdır ?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, direkt olarak icra dosyasına ücreti ödemeniz veya takas, temlik gibi durumlar söz konusu ise bunu bildirmeniz gerekmektedir.

   Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Önemli bir problemde, yetkinizi aştığı halde size danışılıyorsa, kahramanlık yapmayın. Çünkü mutlaka olaya çözüm değil, suçlu aranıyordur.

Bu kategoride yayımlanan son 5 içerik:

Özel koşul yoksa avukat yemek giderlerini müvekkile yükleyemez

Özet: Avukatın mal varlığından harcadığı parayı ispat etmesi gerekir. Özel koşul yoksa yemek giderlerini müvekkile yükleme olanağı yoktur. Danıştaya gönderilen 300 liranın vekil tarafından Ziraat Bankası eliyle gönderildiği anlaşılmaktadır. Ancak bu paranın...

error: