İcra Dosyasında İşçi Alacağı Ödeme Emri Bilirkişi Raporuna Beyan

Haz 19, 2020 | İcra Hukuku, İşçi Alacağı

İcra Dosyasında İşçi Alacağı Ödeme Emri Bilirkişi Raporuna Beyan

  • Açıklanan ve resen dikkate alınacak olan nedenlerle bilirkişi raporuna itirazlarımız doğrultusunda dosyanın ek rapor aldırılmak üzere bilirkişiye tevdiini, Sayın Mahkemece aksi kanaatte olunacak olur ise; dosya kapsamındaki dilekçelerimizi tekrarla davanın kabulüne karar verilmesini, yargılama gideri ve vekalet ücretinin davalı üzerinde bırakılmasına karar verilmesini vekil eden adına talep ederim.
  • İş Hukuku alanında Adana, Avukat Saim İNCEKAŞ tarafından paylaşılan “işi alacağı kaynaklı açılan icra takibinde ödeme emrine itiraz sonra bilirkişi raporuna beyan” konulu dilekçe aşağıdaki gibidir.

ADANA X İCRA HUKUK MAHKEMESİ’NE

 

DOSYA NO                          :

İTİRAZDA BULUNAN

DAVACI              :

VEKİLİ                   :

DAVALI                :

VEKİLİ                   :

KONU                   : Bilirkişi raporuna itirazlarımızın sunulmasına ilişkindir.

 

AÇIKLAMALAR  :

1-Yukarıda esas numarası belirtilmiş olan dosyaya konu icra takibinde, fahiş faiz oranlarının işletildiği iddiasıyla tarafımızca dava açılmış olup; dosyadaki ……………. tarihli bilirkişi raporu sunulmuştur.  Ancak bu bilirkişi raporu incelendiğinde, tarafımızca itiraz etme gerekliliği hasıl olmuştur. Şöyle ki:

2-Dosyaya sunulan bilirkişi raporunda, davalının ilgili icra takibindeki faiz talebinin, yapılan hesaplamayla uyumlu olduğuna kanaat getirilmiştir. Bu değerlendirmeye katılmak mümkün değildir. Şöyle ki;  ilgili ödeme emrinde fazla mesai alacağı ve hafta tatili alacağı’nın faizleri tek kalem olarak detaylandırılmadan istenmiştir. Dolayısıyla hangi alacak için ne kadar faiz işletildiği takip talebi ve ödeme emrinden anlaşılmamaktadır. Dolayısıyla bilirkişi raporunda ………………….TL olarak hesaplanan hafta tatili alacağının işlemiş faizi, ödeme emrinde……………….TL olarak talep edilmiştir.

3-Bu anılan hususların yanında, talep edilen ‘işlemiş faiz’ adı altındaki alacak kalemlerinin her alacak için ayrı ayrı incelenmesi gerekirken bilirkişi raporunda toplamı alınmak suretiyle hesaplanarak hatalı bir değerlendirme yapılmıştır.

4-Sonuç itibari ile yukarıda anılan itirazlarımız ve resen dikkate alınacak olan nedenlerle dosyada ek rapor aldırılmasını ve neticesinde davanın kabulüne karar verilmesini vekil eden adına talep etme gerekliliği hasıl olmuştur.

TALEP VE SONUÇ             : Yukarıda açıklanan ve resen dikkate alınacak olan nedenlerle bilirkişi raporuna itirazlarımız doğrultusunda dosyanın ek rapor aldırılmak üzere bilirkişiye tevdiini, Sayın Mahkemece aksi kanaatte olunacak olur ise; dosya kapsamındaki dilekçelerimizi tekrarla davanın kabulüne karar verilmesini, yargılama gideri ve vekalet ücretinin davalı üzerinde bırakılmasına karar verilmesini vekil eden adına talep ederim.

                                                                         Davacı Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.