İcra Dosyası Sorgu ve 89-1 Talebi Dilekçesi

Mar 2, 2020 | Talepler

İcra Dosyası Sorgu ve 89-1 Talebi Dilekçesi

ADANA 2. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

 

ESAS NO:

ALACAKLI:                             

VEKİLİ:

BORÇLU:

Alacaklı Vekili geldi. Dosyamız borçluları için UYAP üzerinden araç, gayrimenkul, SGK ve alacaklı olduğu icra dosyaları sorgulaması yapılarak tespiti halinde ilgili icra müdürlüğüne müzekkere yazılmasını, borçlu adına kayıtlı araçların üzerine haciz şerhi işlenmesini, gayrimenkul tespiti halinde üzerine haciz konulmasını ve ilgili Tapu Sicil Müdürlüğü’ne haciz müzekkeresi yazılmasını,  UYAP üzerinden sapılan SGK sorgusunda işyeri tespiti halinde, işyerinde almış olduğu maaş ve ücreti ile İş Kanunu gereğince ücretten  sayılan sair alacaklarının ¼’ünün haczi için, dosya kapak hesabı yapılmasına müteakip maaş haczi müzekkeresi gönderilmesini, alacaklı olduğu icra dosyasının tespiti halinde ilgili icra müdürlüğüne haciz müzekkeresi gönderilmesini,

Üçüncü şahısta bulunan hak ve alacaklarının haczi için T.C. Ziraat Bankası A.Ş., Garanti Bankası A.Ş., T. Halkbank A.Ş., Yapı ve Kredi Bankası AŞ., T. İş Bankası A.Ş.’ye İİK 89/1 gereği birinci haciz ihbarnamesi gönderilmesini talep ederim,  dedi.

 

Alacaklı Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İcra Dosyası Sorgu ve 89-1 Talebi Dilekçesi

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.