İcra Dairesinde Sorgu Talebi Dilekçesi

Şub 21, 2020 | Talepler

İcra Dairesinde Sorgu Talebi Dilekçesi -1-

T.C.        

ADANA       

..İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO: 2019/

Müdürlüğünüz dosyası borçlusu …… adına TAŞINMAZ  sorgusu yapılmasını kayıtlı  taşınmazlar olması halinde iş bu taşınmazlar kaydına haciz şerhi konulmasını, kaydına haciz konulan taşınmazların takyidatlı tapu kayıt örneklerinin çıkartılarak Müdürlüğünüz dosyasına istenmesini, borçlu adına POSTA ÇEKİ sorgusu yapılmasını sorgu sonucu posta çeki Hesabının çıkması halinde Posta Çeki Hesabına haciz müzekkeresi gönderilmesini, EGM sorgusunun yapılmasını ve sorgu sonucu borçlu adına kayıtlı araçların olması halinde borçlunun tüm araçları üzerine HACİZ şerhi konulmasını, SGK sorgusunun yapılmasını ve NÜFUS AİLE KAYIT TABLOSUNUN ÇIKARTILARAK dosyasına eklenmesini, borçlu adına Türkiye genelindeki banka şubeleri kayıtlarında yapılacak araştırma sonucu adına kayıtlı hesaplarda bulunan paralara, borçlu adına gelecek havalelere, borçlunun TL ve döviz cinsi mevduat hesaplarına, 3. kişilerce borçlular hesabına gönderilecek havalelere, POS cihazından kaynaklı işlemlerden doğan alacaklara, şubeniz nezdinde borçlular adına bulunan menkul kıymet hesaplarındaki paralara borç nispetince HACİZ konulması ( Maaş alacağı ve Emekli Maaş Alacağı Hariç ) ve haciz konulan paraların bloke edilerek Müdürlüğümüzün hesabına dosya nosu belirtilerek gönderilmesi için …. BANKASI A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜKLERİNE HACİZ müzekkeresi gönderilmesini talep ederim.                 

          Alacaklı Vekili

İcra Dairesinde Sorgu Talebi Dilekçesi -2-

ADANA 5. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO: .…./….. E.

  1. Borçlu / borçluların adına kayıtlı, TAŞINMAZLARIN bulunup bulunmadığının sorgulanmasına ve sorguluma sonucunu gösterir dökümün dosya içine alınmasına, taşınmaz bulunması halinde üzerine haciz konulmasına, bu hususta ilgili Tapu Sicil Müdürlüğü’ne haciz müzekkeresi yazılarak haciz şerhinin işlenmesinin istenilmesine,

  2. Borçlu / borçluların adına kayıtlı ARAÇ bulunup bulunmadığının sorgulanmasına, araç var ise üzerine HACİZ ŞERHİ işlenip son takyidat durumunun belirlenerek, sorgulama sonucunu gösterir dökümün dosya içine alınmasına,

  3. Borçlu / borçluların SGK sorgulamasının yapılmasına, sorgulama sonucunu gösterir dökümün dosya içine alınmasına,

  4. Borçlu / borçlulara ait POSTA ÇEKİ HESABININ sorgulanmasına ,bulunması halinde üzerine haciz şerhi işlenmesine,

  5. Borçlu / borçluların GERİ İADESİ BAŞKANLIĞI (GİB) kayıtlarının sorgulanmasını,

  6. Borçlu / borçluların intikal etmiş veya edecek taşınır taşınmaz mal varlığının tespiti için anne, baba ve tüm aile bireylerini içerir VUKUATLI AİLE NÜFUS TABLOSUNUN çıkartılmasına, intikal etmiş veya edecek taşınır taşınmaz mal varlığının bulunması halinde murisin UYAP’a taraf olarak eklenerek intikal edecek araç ve taşınmaz bulunup bulunmadığının sorgulanmasına, araç var ise üzerine HACİZ ŞERHİ işlenip son takyidat durumunun belirlenerek, sorgulama sonucunu gösterir dökümün dosya içine alınmasına,  taşınmaz bulunması halinde üzerine haciz konulmasına, bu hususta ilgili Tapu Sicil Müdürlüğü’ne haciz müzekkeresi yazılarak  haciz şerhinin işlenmesinin istenilmesine karar verilmesini saygıyla talep ve arz ederim.

Alacaklı Vekili

Av 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

Kategoriler

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.