İcra Ceza Mahkemesi İstinafa Cevap Dilekçesi

Ağu 3, 2020 | İcra Hukuku

İcra Ceza Mahkemesi İstinafa Cevap Dilekçesi

İzah edilen ve tarafınızca da resen dikkate alacağınız nedenlerle istinaf başvuru dilekçesinde belirtilen hususların herhangi bir hukuki dayanağının olmaması nedeniyle istinaf talebinin reddini arz ve talep eder şekilde hazırlanmış icra ceza istinafa cevap dilekçesi aşağıdaki gibidir. İncekaş Hukuk Bürosu olarak icra ceza davalarında yetkin ve profesyonel bir avukatlık hizmeti alınması önerilir.

İstinafa Cevap Dilekçesi

X BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNE

SUNULMAK ÜZERE

X İCRA CEZA MAHKEMESİNE

 

DOSYA NO:

MÜŞTEKİ:

VEKİLİ:

İSTİNAF TALEBİNDE

BULUNAN SANIK:

 

KONU                                   : X tarihinde tarafımıza tebliğ edilen istinaf dilekçesine karşı cevaplarımızın sunulmasından ibarettir.

İZAHAT                :

1- Tarafınıza sunulan …… tarihli istinaf dilekçesi ile ilk derece mahkemesi sıfatı ile hüküm kuran X İcra Ceza Mahkemesi’nin kararının haksız olduğu iddia edilmiştir. Devamında ise şikayete konu çekin … verildiği istinaf talebinde bulunan sanık tarafından bizzat beyan edilmiştir. Ayrıca ……. tarihli duruşma tutanağında mevcut olan beyanlar incelendiğinde de görüleceği üzere sanık çeki … verdiğini bizzat beyan etmiştir. Müvekkil şirket yetkilisi … aynı duruşmadaki beyanları incelendiğinde ise ”… isimli şahıstan … imzaladığı çeki aldım.” Demiştir. Ancak söz konusu beyan üzerine sanığın herhangi bir itirazı olmamış imzanın kendisine ait olmadığı şeklinde bir beyanda bulunmamıştır. Duruşma anındaki sanığın bu tutumu imzanın kendisine ait olduğunun zımni kabulü olmakla birlikte duruşma anında kendi imzası olmadığı yönünde bir itirazda bulunmayıp istinaf dilekçesinde bu şekilde ispat kabiliyetinden uzak bu şekildeki soyut ve çelişki içeren beyanların gerçeği yansıtmadığı tarafınızca da takdir edilecektir.

2- Ticari hayat ve olağan hayat tecrübeleri incelendiğinde bir senedin devredildiğinin beyan edilmesi aynı zamanda ciro işleminin de gerçekleştirildiği şekilde yorumlanmalıdır. Kambiyo senedi vasfındaki bir senedin yalnızca elden devredilmesi ve ciro işlemini içermemesi hukuken bir devir olarak kabul edilmemekte ve kambiyo senedi vasfındaki çekin devir edildiği şeklindeki beyanın aynı zamanda ciro edildiği kabulünü de içerdiği yoruma yer bırakmayacak şekilde açıktır.

Yukarıda izaha çalışılan tüm bu sebepler dolayısı ile istinaf talebine karşı cevaplarımızın sunulma gereği hasıl olmuştur.

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda izah edilen ve tarafınızca da resen dikkate alacağınız nedenlerle istinaf başvuru dilekçesinde belirtilen hususların herhangi bir hukuki dayanağının olmaması nedeniyle istinaf talebinin reddini arz ve talep ederim. X

Saygılarımızla 

MÜŞTEKİ VEKİLİ 

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.