İbraname Örneği

Oca 18, 2020 | Alacak Davası Avukatı

İBRA SÖZLEŞMESİ

İBRA SÖZLEŞMESİ

Bu ibra sözleşmesi 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu ve 6098 sayılı Türk Borçlar kanun maddeleri uyarınca düzenlenmiş olup bundan böyle sözleşme olarak anılacak işbu sözleşme metni bir bütünlük arz eder ve aşağıda yazılı taraflar arasında  belirtilen tarihte itibariyle yürürlüğe girer.Taraflar arasındaki çıkabilecek her türlü ihtilaf durumunda işbu ana sözleşme geçerli olacaktır.

A ) TARAFLAR :

1 )……………T.C. kimlik numaralı …….. ( taşınmazı devreden )

2) ……….. T.C. kimlik numaralı……………..( taşınmazı devralan ) arasında aşağıda yazılı şartlar dahilinde bir anlaşmaya varılmıştır.

B) SÖZLEŞME KONUSU :

Taraflar ‘’ ……. ‘’ Taşınmaz Kimlik Numaralı , İstanbul ili ……..ilçesi Sağmalcılar Mah. ‘…..’ Parsel ve ‘’….’’ pafta numaralı ‘’ ,  altı katlı on maskenli kargir apartman  niteliğindeki   159,00 m2 ‘’ Tapu alanı olan taşınmaz hakkında taraflarların kendi özgür iradeleriyle gerçekleşen taşınmaz devri sonucu karşılıklı olarak her türlü alacaklarını aldıklarından ve birbirlerinden alacak ve borçları kalmadığının beyanlarından ibarettir.

 C ) SÖZLEŞME HÜKÜMLERİ :

          Yukarıda ayrıntılı bilgileri yer alan taşınmaz hakkında ;  taşınmazı devreden …….. T.C. kimlik numaralı ………..,  taşınmazı devralana  karşı kanuni haklarından doğan hiçbir şekil ve surette alacağının kalmadığını bütün bu hususlarda mütabık kaldığını kabul eder ve devralana karşı gayri kabili rücü ve bütün hukuki neticelerine şamil olmak üzere tam ve kesin olarak beyan kabul ettiğimi ve devralanı  tam olarak ibra eylediğimi beyan ederim.

          İşbu sözleşme 27.11.2019  tarihinde X ……………’de iki nüsha olarak imzalanmış ve taraflar arasında birer nüsha teati edilmiştir.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İBRA SÖZLEŞMESİ

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.