Bir Sayfa Seçin

Hukuki Makale Haberler

Güncel Hukuki Haberler

Radara el hareketi yapan sürücünün cezası 75 kat artırıldı!
Almanya'da yaşanan olayda, hız sınırını aşan bir sürücüye kesilecek ceza, sürücünün radar kamerasına el hareketi yaptığının tespit edilmesi üzerine 75 kat artırıldı.
Adana merkezli 14 ilde FETÖ operasyonu
Adana merkezli 14 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 25 şüpheliden birinin, Ankara’da görevli yüzbaşı olduğu öğrenildi.
Köpeğe tecavüz ederken yakalandı, 'mala zarar verme' suçundan soruşturma başlatıldı
Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde Fatoş A. (37), baktığı köpeğe tecavüz eden Maksut K.’yi (73) görünce çığlık atarak, yardım istedi. Çığlıklar üzerine hemen toparlanan Maksut K., kadına taş atmaya çalıştı. Gözaltına alınan Maksut K., ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
SÖZLÜ SINAVDA BAŞARISIZ SAYILMA İŞLEMİ İLE DAYANAK YÖNETMELİK HÜKMÜNÜN İPTALİ İSTEMİ
Sözlü Sınavın Yargısal Denetiminin Yapılmasını Sağlayacak Biçimde Sınav Komisyonunca Sınavda Sorulacak Soruların Önceden Hazırlanarak Tutanağa Bağlanıp Bağlanmadığı Her Adaya Sorulan Soruların Kayda Geçirilip Geçirilmediği Yolunda Araştırma Yapılmaksızın Verilen Kararın Bozulması Gerektiği – Yönetmeliğe Göre 62,20 Puan Alan Davacı Hakkındaki İşlemde Hukuka Aykırılık Görülmediğinden Bahisle Verilen Ret Kararının Hatalı Olduğu
Polisin Durdurma ve Kimlik Sorma Yetkisi
Prof. Dr. Ersan ŞEN yazdı…
Üniversite tercihleri için 10 maddelik rehber!
YKS'ye giren öğrencilerin heyecan dolu tercih süreci başladı ve üniversite adayları tercihler konusunda önerileri merak ediyor. 2.5 milyon aday için 14 Ağustos’a kadar sürecek üniversite tercihleri için öneriler ve dikkat edilmesi gerekenler…
Koronavirüse karşı 5 aşamalı önlem önerisi
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüse karşı 5 aşamalı önlem önerisinde bulundu.
MÜNHAL NOTERLİKLER
Adalet Bakanlığından:
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliği
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Yönetmeliği, 07 Ağustos 2020 Tarihli ve 31206 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.
TBMM Başkanı’ndan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Çıkılacak bir durum yok
İstanbul Sözleşmesi’nden çıkış tartışmaları konusunda görüşünü açıklayan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Tamamen kendi kültürümüze uyumlu bir sözleşme arayacaksak imzalayacak sözleşme bulamayabiliriz. Sözleşmeden çıkmayı zorunlu hale getiren bir durum olduğu kanaatinde değilim” dedi.

Şub 24, 2020 | Haberler | 0 yorum

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız