Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma Suç Duyurusu

Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma Suç Duyurusu

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’ NA

MÜŞTEKİ:

VEKİLİ:

ŞÜPHELİ:

SUÇ: Hizmet Nedeniyle Güveni Kötüye Kullanma (TCK md 155 /2)

SUÇ TARİHİ : X den Geriye Dönük Farklı Tarihlerde Zincirleme Şeklinde

AÇIKLAMALAR:

1-) Şüpheli, müşteki firmada, şoförlük ve teslimat elemanı olarak, müşteki firmanın “X” adresinde çalışmaktaydı.

2-) Görevi gereği, müşterilerin toptan siparişlerini teslim eden ve müşterilerden para tahsilatı yapan şüpheli, farklı tarihlerde toplam X müşteriden X TL nakit para tahsil etmiş (*) ve bu paraları Müşteki muhasebe birimine teslim etmediği ortaya çıkmıştır. Sayın Savcılık gerek gördüğü takdirde ekte sunduğumuz müşterilerin tanıklığına başvurabilir ve şüphelinin elden para tahsil ettiğini doğrulayabilir.

(*) EK-1- Şüphelinin para tahsil ettiği X müşteriye ait mutabakat yazıları örneği (toplam 58 sayfa)

3-) Olayla ilgili tutanak tutan (**) müşteki ve diğer şirket çalışanları, şüphelinin savunmasını istemişler ve şüpheli kendi el yazısı ile “uyuşturucu bağımlısı olması sebebiyle borcu olduğunu ve bu sebeple zimmetine para geçirdiğini” kabul etmiştir.

(**) EK-2- Olaya ilişkin tutulan savunma tutanağı örneği

4-) Şüpheli, işlemiş olduğu bu fiille, vazifesi gereği kendisine teslim olunan paraları müvekkil şirkete teslim etmeyerek TCK md 155/2’ de yer alan hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçunu işlemiştir.

HUKUKİ DELİLLER : T.C.K., Anayasa ve ilgili yasal mevzuat…

MADDİ DELİLLER   : EK-1- Şüphelinin para tahsil ettiği 51 müşteriye ait mutabakat yazıları örneği (Asılları talep halinde sunmaya hazırız), EK-2- Olaya ilişkin tutulan savunma tutanağı örneği (Asılları talep halinde sunmaya hazırız), Tanık ve her türlü yasal delil.

Tanıklar        : (EK-1- olarak sunulan faturalardaki müşterilerin tanıklıkları ile birlikte aşağıdaki şirket personellerinin tanıklıklarını da Sayın Savcılığınıza beyan etmekteyiz.)

SONUÇ VE TALEP    : Netice olarak yukarıda izah ettiğimiz şekilde, görevi gereği teslim aldığı paraları işyerine teslim etmeyen ve ortadan kaybolan şüpheli aleyhinde soruşturma yapılarak, cezalandırılması maksadıyla dava açılmasını Sayın Savcılığınızdan vekaleten talep etmekteyiz. tarih

MÜŞTEKİ VEKİLİ

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 01:24

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.