HGS Cezasına İtiraz ve Dilekçesi

Tem 4, 2020 | İdare Hukuku Avukatlığı

HGS Cezasına İtiraz

  • X Noterliği’nin  tarihli satış sözleşmesi ile satılan X plaka numaralı araca ait Karayolları Geçiş Ücretleri ve İdari Para Cezaları hakkında müvekkile gönderilen ödeme emirlerine karşı itirazlarımızın sunulmasından ibarettir.
  • Adana’da sıkça rastladığımız HGS cezalarına itiraz yolu mevcuttur. Bu bağlamda Adana AV. Saim İNCEKAŞ’ın HGS cezasına itiraz süreci ile ilgili dilekçesi ve beyanları aşağıdaki gibidir.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

 

İTİRAZ EDEN                 :

VEKİLİ                            : 

KONU                             : Müvekkil adına kayıtlı iken X Noterliği’nin  tarihli satış sözleşmesi ile satılan ………… plaka numaralı araca ait Karayolları Geçiş Ücretleri ve İdari Para Cezaları hakkında müvekkile gönderilen ödeme emirlerine karşı itirazlarımızın sunulmasından ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

  1. ………. plakalı araç müvekkilim üzerine kayıtlı iken X Noterliği’nin X tarihli satış sözleşmesi(Ek:1) ile X satılmıştır. 

  2. X tarihinde müvekkile, X Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından  …….. plakalı araca ait olan X TL tutarında “Karayolları Geçiş Ücreti ve İdari Para Cezası”nı içeren ödeme emri tebliğ edilmiştir. Ancak; “X “ numaralı çağrı merkezi ile yapılan görüşmelerde X plakalı araç ile alakalı müvekkilim adına X yılına ait ortalama X TL ve X yılına ait ortalama X TL borç göründüğü başkaca bir borç olmadığı belirtilmiştir.

  3. X tarihli satış sözleşmesinden sonra yeni araç sahibinin yaptığı geçiş ihlalleri ve bunlara ait para cezaları da müvekkile gönderilmiştir. Müvekkilin X tarihinden sonra bu araçla bir bağlantısı kalmamış olup, X sonra yapılan ihlali geçiş cezaları araca satın alan şahsa aittir.

  4. Vergi Dairesi ile yapılan görüşmelerde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen belgeler ve tutarlar üzerinden ödeme emirlerinin düzenlendiği, bu hususta bir yanlışlık olması durumunda Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından düzeltilerek kendilerine bilgi verilmesi gerektiği bildirilmiştir.

  5. Yukarıda açıklananlar ışığında; müvekkile haksız ve hukuka aykırı gönderilen X plakalı araca ait olan X TL tutarındaki “Karayolları Geçiş Ücreti ve İdari Para Cezası”nın iptali ve sistem üzerinden düşürülmesi için X Vergi Dairesi ile gerekli yazışmaların yapılmasını, aksi takdirde hukuki yollara başvurucağımızı vekaleten bildiririz. tarih

İtiraz Eden Vekili

Av.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

blank

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.