Hesap Hacklenmesi Nedeniyle Suç Duyurusu

Kas 27, 2020 | Ceza Hukuku

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 MÜŞTEKİ:

SUÇ: Türk Ceza Kanunu 244. Madde

SUÇ TARİHİ:

 AÇIKLAMALAR

1- Benim … kullanıcı ismi ile 2010 yılından beri kullandığım ve bana ait olan … telefon numarası ile girip kullandığım hesabım çalınmıştır.

2- … Tarihinde hesabım hacklenerek profil resmim, iletişim bilgilerim ve şifrem değiştirilmiştir. Profil resmi hesabımı ele geçiren şüpheli şahıs tarafından değiştirilince sayfamda ekli olan arkadaşlarım tarafından bana haber verilmesi üzerine durumdan haberdar oldum. Hesabımı ele geçiren şahıs arkadaşlarıma link göndererek rahatsız etmiş onlara mesajlar atmıştır. Hesabımdaki … tarihten itibaren yapılan paylaşımlar veya atılan mesajlar bana ait olmayıp ivedilikle hesabımı kullanan şahısın tespit edilerek hesabımın kapatılmasını talep ediyorum.

3- Facebook hesabımı ve şifremi ele geçirip beni mağdur eden şüphelinin bulunarak hakkında kamu davasının açılması için sayın makamınıza bu başvurunun yapılması zorunluluğu doğmuştur. Yukarıda verdiğim bilgilerden ve savcılık araştırması sonucu bulunacak şüpheli şahıstan davacı ve şikayetçiyim.

DELİLLER: Savcılık araştırması, Tanık, Mesaj ekran görüntüleri ve her türlü yasal deliller.

SONUÇ VE İSTEM :

Açıkladığım nedenler ve resen yapılacak araştırmalar sonucunda elde edilecek bilgi ve deliller neticesinde; beni mağdur edip resmi TCK 244 maddedeki suçu işleyen ile … Kullanıcı adlı hesabımı ele geçiren şüphelinin tespit edilerek hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak  Kamu davası açılarak ceza verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

Müşteki

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Uyarı: Bu işlem için giriş yapmanız gerekmektedir. Üst menüde yer alan üye giriş sayfasından ücretsiz giriş yapabilirsiniz.