Her şeyin en kötü olduğu an, en güçlü olmanız gereken andır

Her şeyin en kötü olduğu an, en güçlü olmanız gereken andır

İŞİNDE VE HAYATINDA BAŞARILI OLMUŞ, belli bir noktaya gelmiş insanlara ister istemez önyargılı bir bakışımız var. Onlar için hayal ettikleri noktaya gelene kadar her şeyin hep yolunda gittiğini düşünüyoruz.

Eskilerin deyimiyle, Allah “Yürü ya kulum” demiştir. Üstelik elimizdeki kanıtlar da bunu destekler, çünkü bu insanların hedeflerine ulaşana kadar yaşadıkları hakkında hiçbir bilgimiz yoktur. Kısacası, bu adamlar şanslı adamlardır.

Bizim hayatta karşımıza çıkan engellerle karşılaşmamış ve yaptıkları her şey “rast gitmiştir.” Ama işin aslı hiç de öyle değil. Kendine alanının zirvesinde yer edinmiş adamların hemen hemen hepsinin geçmişinde büyük zorluklar vardır. Bu ay, dergimizde buna çok güzel örnek oluşturan iki farklı ismi konuk ediyoruz. Biri kapağımızda konuk ettiğimiz Berkay, diğeri de Tottenham ve İngiltere Milli Takımı’nın gol makinesi Harry Kane. Şu anda pop müzik deyince akla gelen birkaç isimden biri olan Berkay, müzisyen olmak için her şeyi bırakıp İstanbul’a geldikten sonra geçirdiği 4-5 senelik bir dönemi anlatırken ne kadar zor günler geçirdiğini, değil hayallerine ulaşmak, hayatını idame ettirmek konusunda bile ne kadar umutsuzluğa kapıldığını anlatıyor. Erkek aklı bölümünde konuk ettiğimiz Harry Kane için de durum çok farklı değil. Altyapısından yetiştiği Tottenham’ın kiralık olarak bir alt lige gönderdiği ve o ligde bile bench’te forma şansı bulamadığı günlerden bahsediyor Kane röportajında. O da bu süreçte geçirdiği zor dönemden, hayallerinin gerçekten hayal olarak kalacağına inanmaya başladığı zamanlardan söz ediyor. Ancak bugün her iki isim de şu anda mesleklerinin zirvesinde. Bunu başarmış olmalarının en önemli nedeni, her şeyin kötü gittiği anlarda hedeflerine daha sıkı tutunmuş ve pes etmeden çalışmaya devam etmiş olmalarından başka bir şey değil. Bu yüzden asla unutmamamız lazım, başarıya giden yol kolay bir yol değildir. Konu ne olursa olsun, zorluklar, sorunlar ve düşüşler zirve yolculuğunun bir parçasıdır aslında. Zaten zirveye yerleşmek bu kadar kolay olsaydı, herkes bunu başarırdı.

Hedefiniz ne olursa olsun, size en uzak göründüğü anların tam da en güçlü olmanız gereken zaman olduğunu hatırlayın. Her şeyin en kötü gözüktüğü anda ortaya koyduğunuz karakter, oradan nereye gideceğinizi belirleyecek.

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Son düzenleme tarihi 20 Mayıs 2020 18:25

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.