Haksız Rekabetin Durdurulması İhtarı

Tem 12, 2020 | Şirketler Hukuku Avukatlığı

Haksız Rekabetin Durdurulması İhtarı

ADANA X NOTERLİĞİ’NE

 

KEŞİDE EDEN        :

VEKİLİ                     :

MUHATAP               :

KONU                       : Muhatap şirkete ait www…………com adresinde kullanılan tanıtım fotoğrafları ile referans bilgilerinin keşideci müvekkil şirkete ait olması sebebiyle derhal kullanımının durdurulması, aksi halde maddi, manevi tazminat ile internet sayfasının yayınının tedbiren durdurulması ve akabinde yayından kaldırılması talebiyle yasal yollara başvurularak her türlü dava ve icra giderinin avukatlık ücretiyle birlikte tarafınıza yansıtılacağının ihtarıdır.

 

AÇIKLAMALAR    :

 

  1. Keşideci müvekkil şirket, son 10 yıllık müşteri portföyü ve yapmış olduğu işler ile ilgili olarak tanıtım fotoğraflarının ve referanslarının muhatap şirket tarafından internet sayfalarında isteği ve izni dışında kullanılmış olduğu bilgisine ulaşmıştır.
  2. Müvekkil şirkete ait tanıtım ve organizasyon fotoğraflarının; referanslarınız arasında sayılan müvekkil şirket referans ve organizasyonlarının işbu ihtarnamenin tebliğinden itibaren derhal kullanımının durdurulması ve internet sayfasından kaldırılması, aksi halde maddi, manevi tazminat ile internet sayfasının yayınının tedbiren durdurulması ve akabinde yayından kaldırılması talebiyle yasal yollara başvurularak her türlü dava ve icra giderinin avukatlık ücretiyle birlikte tarafınıza yansıtılacağını ihtaren bildiririm.

İhtar Eden Vekili

Av.

Sayın Noter,

Üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba PTT kanalıyla APS tebligat olarak tebliğini, bir nüshasının daireniz dosyasında saklanmasını, bir nüshasının da tebellüğ şerhli olarak tarafıma verilmesini talep ve rica ederim.

 

İhtar Eden Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.