Hakimin Emekli Olması Sebebiyle Mazeret Dilekçesi

ADANA ÇOCUK CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

Dosya No:

DURUŞMA GÜNÜ:

SAATİ: 9:40

SSÇ:

MÜDAFİİ:

DAVACI: K.H.

T.KONUSU: Dosyaya bakan hâkimin emekli olması sebebiyle duruşmanın belirlenen saatte yapılamamasından dolayı mazeret hakkında.

1-) Mahkemenizin yukarıda detayları verilen duruşmasına gerekli saatinde gittim. Dosyaya bakan hâkimin emekli olması sebebiyle duruşmanın nöbetçi hâkim tarafından bakılacağı bunun saatinin de belli olmadığını mahkeme kaleminden öğrendim. Bunun üzerine başkaca işlerimin olması sebebiyle bekleme salonundan ayrıldım.

2-) Mazeretimin kabulü ile Duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verilmesini, duruşma tarihinin tarafıma tebliğ edilmesini sayın mahkemenizden talep ediyorum.

SSÇ Müdafii

Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Ayrıca

blank

Uyaptaki GZ Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Avukatların sıklıkla karşılaştığı problemlerden birisi de “.gz” uzantılı UYAP’tan indirilen dosyaların nasıl açılacağı problemidir. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: