Hakimi Şikayet Dilekçesi

Eki 1, 2020 | Ceza Hukuku

Hukuka aykırı davranışta bulunan hakim nasıl şikayet edilir? Şikayet dilekçesi nasıl hazırlanır? Avukat Saim İNCEKAŞ tarafından hakimin şikayet süreci ve şikayet dilekçesi bu yazıda paylaşılmıştır.

HAKİMLER SAVCILAR YÜKSEK KURULU

HUKUK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

DOSYA NO:  

ŞİKAYETÇİ:

VEKİLİ:

ŞİKAYET OLUNAN:

ŞİKAYET KONUSU: Miktar itibari ile üst mahkemeye itiraz edemediğimiz dosyada Bilirkişi raporuna beyan süremiz beklenmeden karar vererek savunma hakkımızı ihlal eden … Hakimi … hakkında gerekli incelemenin yapılarak hakkında kamu davası açılması isteminden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

1-) Müvekkilime karşı Haksız ve hukuka aykırı olarak verilen ………… Tüketici hakem heyeti kararının iptali için dava açılmıştır.

2-) Yargılamanın ……..… tarihli 3. Celsesinde hakim tarafından savunma hakkımız ihlal edilmiştir. Bu husus ekte sunulan duruşma zaptından anlaşılmaktadır. (EK-1)

3-) …. Tüketici Mahkemesince … günlü duruşma tarihi beklenmeden … tarihinde duruşma yapılmış ve bu duruşmada “müşteki vekiline geçen celse müştekiyi hazır etmesi için süre verildiği ancak yoklamada müştekinin hazır olmadığı” gerekçesi ile müştekinin yokluğunda ve sanık müdafiin yüzüne karşı karar verilmiştir. Bu husus ekte sunulan duruşma zaptından ve gerekçeli karardan anlaşılmaktadır. (EK-2) Ayrıca sözü geçen duruşmada her nasılsa sanık vekili de duruşmada hazır bulunmuştur. Bu hususu da anlamak mümkün değildir.

NETİCE-İ TALEP : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle duruşma gününü şikayetçinin haberi olmaksızın erken bir tarihe çekip şikayetçinin yokluğunda karar veren hakim hakkında gerekli tahkikatın yapılması amacıyla Sayın Başkanlığınıza şikayet zarureti hasıl olmuştur.

Şikayetçi Vekili

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.