Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Haciz Talimatı Gönderilmesi Talebi

Haciz Talimatı Talebi

  • Haciz yapılacak dosya borçlusu eğer ki icra takibinin açıldığı icra dairesinden başka bir yer icra dairesi çevresinde bulunuyorsa bu durumda haczin uygulanması için ilgili yer icra müdürlüğüne “haciz talimatı talebinde” bulunulur.
  • Aşağıda icra dairesine yazılması gereken haciz talimatı talep örneği mevcuttur.
  • İcra hukuku sıkı takip ve zor alım ihtiva eder. ADANA Avukat Saim İncekaş Hukuk ofisi olarak icra takibinin kesin kez bir avukat aracılığı ile yönetilmesi tavsiye edilir.

Haciz talimatı talebi örneği şu şekildedir:

T.C

ADANA 

11. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO:

 

Alacaklı vekili geldi.

1-Yukarıda esas numarası verilen dosyadan yapılacak olan fiili haciz esnasında borçludan taahhüt alma ihtimallerimizi binaen kapak hesabı yapılarak,

2-Dosya borçlusu olan  X’nin X adresi ile mahallinde gösterilecek adreslerindeki menkul malları ile 3. Kişilerdeki hak ve alacaklarının, gerektiğinde çilingir marifetiyle mahallinde girilerek haczi ve muhafazası için  ”Anadolu İcra Müdürlüğü’ne ” X adına haciz talimatı yazılmasını talep ederim, dedi.

 

Alacaklı Vekili

Av.

Son düzenleme tarihi 30 Haziran 2020 15:22

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.